Mokslininkai aptiko genetinį Parkinsono ligos komponentą. Išaiškėjo, kad genetinė mutacija, susijusi su ligos raida, dažniausiai pasitaiko arabams, šiaurės afrikiečiams bei žydams-aškenazi.
Anksčiau buvo manoma, kad genetinis komponentas nevaidino esminio vaidmens ligos raidoje. NiuJorko Alberto Einšteino Medicinos koledžo mokslininkai testavo sveikų ir sergančių Parkinsono liga žydų-aškenazi DNR pavyzdžius. Genetinė mutacija buvo išaiškinta 18% pacientų, kurie serga Parkinsono liga, ir tik 1% sveikų žmonių.
Prancūzų mokslininkai atliko analogiškus bandymus ir aptiko tą pačią genetinę anomaliją 40% Parkinsono liga sergančių šiaurės afrikiečių ir arabų.
Amerikiečių tyrimo vadovė Siuzana Bresman (Susan Bressman) pranešė, jog iki šių metų pabaigos bus pagamintas testas, leisiantis nustatyti Parkinsono ligos paveldimumo tikimybę.
Apie 30 % žmonių – mutavusio geno nešiotojų – vėliau susirgs Parkinsono liga, mano Siuzana Bresman. Jei atsiras veiksmingas profilaktinis ir gydomasis preparatas Parkinsono ligai gydyti, ligonio giminaičių stebėjimas bei polinkio į ligą išaiškinimas turės didelę reikšmę, mano tyrinėtoja.
Parkinsono liga – tai lėtinė progresuojanti neurologinė liga, kurios metu nyksta tam tikros galvos smegenų srities, dalyvaujančios judesių kontrolėje, ląstelės, todėl labiausiai sulėtėja ir pasunkėja judesiai.
Vien tik JAV Parkinsono liga serga apie 500000 žmonių.
Kategorijos
- Aplinkosauga
- Augintiniai
- Ekonomika
- Informacinės technologijos
- Interjeras
- Įvairenybės
- Justicija
- Kinas
- Kultūra
- Laisvalaikis
- Lietuvoje
- Medicina
- Mityba
- Mokslas
- Moterims
- Nuomonė
- Pasaulyje
- Politika
- Psichologija
- Receptai
- Renginiai
- Šeima ir namai
- Specialistai konsultuoja
- Sportas
- Statyba
- Švietimas
- Transportas
- Vaikai
- Vyrams
- Žiniasklaida