Potencialūs investuotojai reikalauja aiškių argumentų

Kelios užsienio ir Lietuvos bendrovės domisi galimybe plėtoti veiklą bankrutuojančio „Ekrano” gamyklos teritorijoje. Investuotojus domina tai, kad Panevėžyje atsiras daug kvalifikuotos darbo jėgos.

Tačiau Investuotojai reikalauja aiškaus signalo, kodėl turėtų rinktis šį regioną, rašo dienraštis „Verslo žinios”

„Ekrano” bankroto administratore paskirtos bendrovės „Baklis” direktorius Gintaras Gelčys dienraščiui teigė, kad su potencialiais investuotojais kol kas vyksta tik pirminiai susitikimai, todėl kalbėti apie konkrečius susitarimus kol kas per anksti.

„Su iš Lenkijos atvykusiais „Thomson” atstovais buvome susitikę antradienį. Jie domisi galimybe rinkti kineskopus Panevėžyje, tačiau apie konkrečius susitarimus kol kas nekalbama”, – sakė G. Gelčys.

Anot jo, „Thomson”, turintis kineskopų gamyklą Lenkijoje, gali siekti užpildyti nišą, kuri atsirado Panevėžio įmonei nutraukus gamybą.

„Baklio” vadovas teigė, kad galimybe plėtoti veiklą „Ekrano” teritorijoje domisi ir kelios su elektronikos verslu susijusios Lietuvos bendrovės.

Prognozuojama, kad po milžino bankroto miesto 3,2 proc. nedarbo lygis šoktelės iki 6,6 procentų.

Iškilus didelio nedarbo grėsmei aktyviau investuotojų ėmė ieškoti ir Panevėžio valdžia. Neseniai Panevėžio savivaldybė pristatė miesto investicinę ir socialinę aplinką Lietuvoje reziduojančių ambasadų ekonomikos patarėjams ir ambasadoriams.

„Investuotojams turime ką pasiūlyti: ne vien palankią investicijoms verslo aplinką, mokesčių lengvatų sistemą, bet ir miesto vadovų garantijas, kad Panevėžyje nebūsite varžomi valdininkų biurokratinio vilkinimo ar korupcinių sprendimų”, – ambasadų atstovus tikino Panevėžio meras Vitas Matuzas.

Miesto vadovas priminė, kad po „Ekrano” bankroto atsiranda nemažai kvalifikuotų darbuotojų. Iš 4,2 tūkst. „Ekrane” dirbusių žmonių per 0,5 tūkst. turi aukštąjį inžinerinį išsilavinimą. Be to, Panevėžyje darbo užmokestis 10 proc. mažesnis nei Lietuvos vidurkis.

„Mes informuosime savo verslo visuomenę apie Panevėžio galimybes, tačiau pirmiausia pats miestas ir jo vadovai privalo aiškiai išdėstyti tvirtus argumentus, kodėl investuotojai turėtų ateiti į šį, o ne į kitą Lietuvos regioną”, – sakė Nyderlandų Nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje Johana Ruigrokn.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.