Europos studentų teatrai Vilniuje ir jo apylinkėse

Universitetų teatrų asociacija, kaip ir kiekvieną pavasarį, įgyvendina iš karto du projektus

Forumas

Šiandien prasideda VII tarptautinis universitetų teatrų forumas „Perpetuum mobile”, skirtas Vilniaus Gedimino technikos universiteto 50-mečiui. Ta proga organizatoriai šį kartą akcentuoja teatro ir technikos sąlytį. Forumo pavadinimas „Perpetuum mobile” atskleidžia tai, kas sieja techniką ir teatrą: amžinas judėjimas, nenutrūkstamas veiksmas, nuolatinis atsinaujinimas, eksperimentas, rizika, pažanga. Visa tai absorbuoja amžinojo variklio sąvoka, savotiška idee fixe – siekiamybė, būdinga ir mokslui, ir menui.

Pramoga ir pažinimas

Vienas svarbesnių forumo tikslų – gaivinti jaunimo istorinę, kultūrinę savimonę, kurioje turi rastis vietos ne tik dabarties ir ateities vizijoms, bet ir praeičiai, suteikusiai kūrybinių postūmių visuomenės progresui. Mes taip pat siekiame ugdyti jaunos asmenybės saviraišką, tobulinti teatro įgūdžius, puoselėti senąsias dvasines ir materialines vertybes bei prisidėti prie naujų europinių vertybių kūrimo, remiantis kitų tautų patirtimi. Manome, kad forumas bus svarbus ir labai konkretus jaunimo indėlis kuriant Europos ateities viziją, stiprinant savitarpio supratimą.

Forumo programoje teatrų spektakliai, pašnekesiai apie teatro galimybes už scenos ribų, apie jaunimo vaidmenį kuriant tolerantišką ateities Europą, kūrybinės teatro laboratorijos, teatrinė paveldosaugos akcija, vakaro klubai.

Projektas leis skirtingų šalių jaunimui geriau suvokti savo kultūrinį savitumą, nes bus diskutuojama apie kultūrų skirtumus, remiantis konkrečiais pavyzdžiais, su kuriais dalyviai susidurs, atlikdami projektą. Neformaliai bendrauti vakaro klubuose kiekvienos šalies atstovai galės žaisdami, improvizuodami, muzikuodami, dalyvaudami viktorinose, šitaip susipažindindami su naujais bičiuliais ir jų gimtąja šalimi. Toks pažinimas gali būti labai svarbus jaunimo tolesnei veiklai, mokslui, karjerai.

Kūrybinėse laboratorijose, kurioms vadovaus teatro pedagogai iš Graikijos ir Švedijos, jaunimas įgis naudingų teatrinių įgūdžių.

Išleistas projekto lankstinukas, kuriame pristatomos dalyvių grupės, jų darbo tikslai, išskirtinė veikla. Žurnalistai iš Minsko „Stoličnoje televidenije” sukurs videofilmą apie projekto įgyvendinimą. Ši medžiaga bus parodyta ne tik Baltarusijoje, bet galbūt ir Lietuvoje, išplatinta dalyviams iš užsienio. Projekte dalyvauja universitetų teatrų trupės iš Kanados, Ispanijos, Prancūzijos, Belgijos, Vokietijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, ir Lietuvos.

Akcijos maršrutai

Gegužės 14-20 dienomis vyksta ir tarptautinė kūrybinė studentų akcija, skirta technikos paveldui „Atminties ir pažinimo takas” – tai Europos Sąjungos programos „Jaunimas” remiamas projektas. Per akciją studentai išsamiai susipažins su tokiais egzotiškais technikos paveldo objektais kaip senoji Vilniaus universiteto observatorija, Pūčkorių patrankų liejykla, Pūčkorių vandens malūnas, Panerių geležinkelio tunelis, Vilniaus lokomotyvų remonto depas, Sereikiškių parko vandenvietė, Vilniaus gynybinės sienos bastėja. Surinkę apie šiuos objektus kiek galima daugiau informacijos akcijos dalyviai bandys juose ar prie jų įgyvendinti savo menines fantazijas.

Manome, kad atminties ir pažinimo takas, kuriuo iš vieno objekto prie kito keliaus projekto dalyviai, padės jiems geriau suvokti ne tik šių objektų vertę ir reikšmę, bet ir pačius save. Šiame projekte dalyvauja universitetų teatrų atstovai iš Liono, Granados, Lježo, Berlyno, Vilniaus universiteto teatro dramos trupė „Minimum”, Andriaus Pulkauninko trupė ir trupė „Insaideris”, Vilniaus Gedimino technikos universiteto teatras „Palėpė”, Vytauto Didžiojo universiteto „Retorių” teatras. Akcijos vadovas – Vilniaus Gedimino technikos universiteto teatro režisierius Olegas Kesminas.

Nuosekli misija

Baigiamoji akcijos dalis vyks technikos paveldo objektuose gegužės 19-20 dienomis. Veiksmas prasidės gegužės 19 dieną 12 val. Senojoje Vilniaus universiteto observatorijoje (dabartinė Vilniaus universiteto bibliotekos Baltoji salė). Ši akcija nėra atsitiktinis, vienkartinis sumanymas, veikiau – nuosekli misija. Prieš tai buvo sėkmingai įgyvendinti projektai, skirti tautinių kultūrų, kultūros paveldo problemoms. Ateityje numatomi projektai, skirti Vilniaus apylinkių dvarų kultūros paveldui, Vilniaus studentijos istorijai (Filomatų-filaretų judėjimas), Vilniaus universiteto 430-osioms metinėms.

Universitetų teatrų asociacija turi ilgalaikį veiksmų planą, puoselėdama ne tik teatro tradicijas, bet ir dvasinį, kultūrinį bei materialinį paveldą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.