Koncerno EBSW prezidento Gintaro Petriko ekstradicija gali užtrukti dar dvejus metus. Tokią prielaidą Generalinės prokuratūros pareigūnai daro po klaipėdiečių sutuoktinių Afanasjevų ekstradicijos bylos. Į Lietuvą iš JAV jie parsiųsti tik po trejų metų, kai buvo sulaikyti.
Klaipėdos apylinkės teisme vakar nagrinėta baudžiamoji byla, kurioje 41 metų Tatjana Afanasjeva ir metais jaunesnis jos vyras Valerijus Afanasjevas kaltinami apgaule pasisavinę svetimą turtą dideliu mastu. Teismas šią bylą turėjo atversti dar 2000-aisiais, tačiau tuomet paaiškėjo, kad teisiamieji pabėgo į Ameriką.
Pasak Generalinės prokuratūros pareigūnų, Afanasjevų ekstradicija iš JAV yra ilgiausiai trukęs Lietuvoje ieškomų piliečių grąžinimo procesas iš užatlantės. Pagal bylos aplinkybes Afanasjevų atvejis labai panašus į garsiojo bėglio, koncerno EBSW prezidento Gintaro Petriko.
Generalinės prokuratūros Tarptautinių ryšių ir teisinės pagalbos skyriaus vyriausioji prokurorė Laima Čekelienė LŽ teigė, kad klaipėdiečių Afanasjevų ekstradicija truko trejetą metų.