Pagal sostinės Savivaldybės programą „Atnaujinkime būstą – atnaujinkime miestą” šių metų pradžioje prasidėjęs paramos bendrijoms projektas sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo. Paraiškas dėl pastatų energetinių auditų atlikimo ir investicinių projektų parengimo pateikė 66 daugiabučių namų savininkų bendrijos, kurios jungia 90 daugiabučių namų.
Šiuo metu 65 namams jau atlikti energetiniai auditai. Likusiems 25 namams energetinių auditų ataskaitos bus pristatytos kitą savaitę. Remiantis pirmųjų ataskaitų duomenimis nustatyta, jog šiuo metu aktualiausia daugiabučių namų problema – stogai. Daugumoje gyvenamųjų namų juos atnaujinti ir apšiltinti reikia nedelsiant. Taip pat būtina keisti nesandarius langus, balkonų duris, modernizuoti šilumos ir vandens paskirstymo sistemas, sutvarkyti ir apšiltinti sienas. Investicijų poreikis šiems būtiniausiems darbams atlikti – 25 mln. litų. Tiek lėšų reikia norint minimaliai sutvarkyti 39 daugiabučius namus. Prognozuojama, kad būtiniausių atnaujinimo darbų vertė visuose 90 namų sieks 50-60 mln. litų.
AB Vilniaus šilumos tinklai, bendradarbiaudama su Tarptautine finansų korporacija, jau parengė daugiabučių namų modernizavimo projektų finansavimo per komercinius bankus modelį ir kviečia bankus aktyviai dalyvauti teikiant pasiūlymus dėl paskolų sąlygų. Šią savaitę bankams buvo išsiųsti laiškai-kvietimai teikti pasiūlymus. Paskolų teikimo sąlygos buvo modeliuojamas taip, kad skolinimas būtų perspektyvus, saugus ir patikimas bankams bei patrauklus daugiabučių namų savininkų bendrijoms.
Tikimasi, kad bendrijų aktyvumą atnaujinant savo namus ir skolinantis iš banko paskatins įstatymais numatyta valstybės parama daugiabučių namų modernizacijai bei parama mažas pajamas gaunančioms šeimoms (asmenims). Pagal LR Vyriausybės patvirtintą Daugiabučių namų modernizavimo finansavimo programą numatyta remti energijos vartojimo efektyvumą gerinančių priemonių įdiegimą pastatuose. Tuo tarpu Vilniaus miesto savivaldybė teiks paramą ir toms priemonėms, kurios susijusios su techninio pastatų nusidėvėjimo problemų sprendimu, estetinio gyvenamųjų mikrorajonų vaizdo gerinimu.
Norint sėkmingai modernizuoti pastatus ir gyvenamuosius rajonus, būtina socialinė partnerystė. Tikrais partneriais turėtų tapti būsto savininkų organizacijos, pastatus administruojančios įmonės, valstybės ir savivaldos institucijos, projektus finansuojantys bankai ir darbus atliekančios kompanijos. Būsto savininkų aktyvumas, institucijų parama, patrauklus finansavimas ir kokybiškos paslaugos – šio proceso sėkmės prielaidos.
Kategorijos
- Aplinkosauga
- Augintiniai
- Ekonomika
- Informacinės technologijos
- Interjeras
- Įvairenybės
- Justicija
- Kinas
- Kultūra
- Laisvalaikis
- Lietuvoje
- Medicina
- Mityba
- Mokslas
- Moterims
- Nuomonė
- Pasaulyje
- Politika
- Psichologija
- Receptai
- Renginiai
- Šeima ir namai
- Specialistai konsultuoja
- Sportas
- Statyba
- Švietimas
- Transportas
- Vaikai
- Vyrams
- Žiniasklaida