Bendravimas telefonu Lietuvoje jau keičia bendravimą „gyvai”

Rinkos analizės ir tyrimų grupės „RAIT” atlikta Lietuvos gyventojų apklausa atskleidė, kad jau beveik kas penktas žmogus (18,8 proc.) su artimaisiais – šeimos nariais bei draugais – dažniausiai bendrauja telefonu. „Tyrimo rezultatų analizė rodo, kad bendravimas telefonu Lietuvoje pamažu keičia bendravimą susitikus, „gyvai”,” – sako Valdas Kaminskas, „Lietuvos telekomo” Korporatyvinės komunikacijos skyriaus direktorius.

Telefonu su artimaisiais dažniau bendrauja moterys, jaunesni, aukštąjį išsilavinimą įgiję bei didesnes nei 601 Lt pajamas vienam šeimos nariui gaunantys respondentai.

„Stebime bendravimo įpročių lūžį: pokalbis telefonu tampa pagrindine bendravimo forma. Dažniausiai ją renkasi aktyvūs, karjeros siekiantys, miesto žmonės, sunkiai galintys suderinti susitikimui tinkamą laiką”, – teigia V.Kaminskas. Tyrimo duomenimis, trečdalis (33,5 proc.) apklaustųjų bendravimui su artimaisiais turi mažiau laiko nei prieš metus.

Inga Nausėdienė, „RAIT” direktorė, pastebi, kad bendravimo „gyvai” stoka dažniausiai yra kaina, kuri mokama už sėkmę: geresnį išsilavinimą ar aukštesnes šeimos pajamas. Pasak jos, kaip svarbiausią priežastį, trukdančią daugiau bendrauti su artimaisiais, apklausos dalyviai nurodė laiko stoką dėl užimtumo darbe ar kitoje veikloje. Tarp nurodžiusiųjų, jog bendravimo su artimaisiais nepakanka ar visiškai nepakanka, daugiau moterų, jaunesnio amžiaus, aukštąjį išsilavinimą įgijusių, miesto vietovėse gyvenančių bei didesnes pajamas gaunančių respondentų.

„Žmogaus laimės jausmą lemia ne materialinis gerbūvis, bet artimi ir šilti santykiai su kitais žmonėmis, tačiau gyvenimas diktuoja būtinybę turėti ir pinigų, ir patogų būstą. Balanso paieška nėra lengva”, – tyrimo rezultatus komentuoja dr. Gintaras Chomentauskas, „Žmogaus studijų centro” direktorius.

V.Kaminskas atkreipia dėmesį, kad sukurti šį balansą, kompensuoti augantį gyvo bendravimo stygių gali padėti ir naujausios technologijos. „Šiuolaikiniam, aktyviam žmogui siūlome įprastą bendravimą telefonu praturtinti vaizdo ryšiu”- sako „Lietuvos telekomo” Korporatyvinės komunikacijos skyriaus direktorius.

„Lietuvos telekomas” rinkai siūlo naują vaizdo telefonijos paslaugą, kuria naudojantis galima stebėti savo pašnekovą įprasto telefono skambučio metu. Tam pašnekovams būtina turėti tik spartų interneto ryšį ir specialius vaizdo telefonus. „Jei pokalbio metu galime matyti savo pašnekovą, mes labiau tikime tuo, kas sakoma, tiksliau suvokiame emocinį kontekstą, nes mimika, žvilgsnis, gestai pasako daugiau nei žodžiai”, – sako dr. G.Chomentauskas.

„Svarbu, kad vaizdo telefonija lengvai gali naudotis ir tie, kurie šiek tiek „bijo” modernių technologijų – tai reiškia, kad siūlomu vaizdo telefonu galima paprastai bendrauti ir su vaikais, ir senyvo amžiaus tėvais”, – sako V.Kaminskas. Nauja vaizdo telefonijos paslauga galima naudotis visoje Lietuvoje, kur yra „Lietuvos telekomo” ryšys.

„RAIT” apklausos rezultatai parodė, kad jeigu neturėtų galimybės susitikti „gyvai”, dauguma respondentų kaip alternatyvą rinktųsi pokalbį telefonu. „Tyrimo rezultatai rodo, kad bendraujant su artimiausiais žmonėmis kitos technologijos, tokios kaip sms žinutės, pokalbiai internetu, laiškai, telefonui konkurencijos beveik nesudaro”, – pastebi Inga Nausėdienė.

Tyrimas taip pat parodė, kad beveik trečdalis (30,3 proc.) apklaustųjų pasigenda bendravimo su savo vaikais ir nurodė, jog būtent su jais norėtų bendrauti daugiau nei iki šiol bendravo.

Anketinė 400 25-40 metų amžiaus Lietuvos gyventojų apklausa telefonu, naudojant iš anksto parengtus klausimynus, atlikta šių metų kovo mėnesį. Tyrimą „Lietuvos telekomo” užsakymu atliko rinkos analizės ir tyrimų grupė „RAIT”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.