Palangos paplūdimyje į pietus nuo jūros tilto vasarą gulėsiantys poilsiautojai galės pasijusti lyg terasoje.
Palyginti su šiauriniu paplūdimiu, čia pliažo paviršiaus lygis yra pakilęs beveik du metrus.
Paplūdimio reljefas šioje vietoje pasikeitė pradėjus vežti smėlį iš greta Palangos esančio Kunigiškių karjero.
Tai daroma siekiant pajūrio kopas apsaugoti nuo audrų. Atvežtas smėlis turi pakelti bangų nuskalauto paplūdimio lygį.
Iš Europos Sąjungos lėšų finansuojami Baltijos jūros pakrantės apsaugos darbai jau įpusėjo. Į centrinį paplūdimio ruožą tarp jūros tilto ir S.Dariaus ir S.Girėno gatvės jau atvežta apie 20 tūkstančių kubinių metrų smėlio.
Iš viso į 800 metrų ilgio pliažo ruožą turi būti išpilta 40 tūkstančių kubinių metrų smėlio. Smėliui atvežti yra skirta milijonas 200 tūkstančių litų.
Smėlis yra pilamas nuo kopų 40 metrų plotyje jūros link. Prie kopų paplūdimio aukštis pakils iki pustrečio metro. Dirbtinis pliažo šlaitas formuojamas iki pat vandens.
Ten, kur paplūdimio plotis nesiekia 40 metrų, smėlis bus stumiamas į vandenį.
Baltijos jūros pakrantės apsaugos darbus atliekanti uostamiesčio bendrovė „Hidrotechnika” šiuo metu smėlį į paplūdimį veža 7-9 savivarčiais. Per dieną vidutiniškai atvežama beveik 900 kubinių metrų smėlio.
Smėlis turi būti suvežtas iki balandžio pradžios, kol žemėje laikysis įšalas.
Labiau atšilus iki 40 tonų su kroviniu sveriantys savivarčiai gali išlaužyti gatvių asfaltą.
Baigiantis pavasariui kopas bus pradedama dengti šakomis ir tvirtinti žabtvorėmis. Kopose bus tiesiami lentiniai takai, įrengiami mediniai laiptai.
Iš viso Baltijos pajūrio krantų tvarkymo darbams iš Europos Sąjungos lėšų skirta 5,6 milijono litų. Šie pinigai turi būti panaudoti šiemet.
Žemyninėje Baltijos jūros pakrantėje numatytų darbų konkursą yra laimėjusi bendrovė „Šilutės polderiai”. Kuršių nerijos ruože pakrantės apsaugos darbus patikėta atlikti „Hidrotechnikai”.