Pavojus susirgti gripu Panevėžyje toliau tik mažės – specialistai beveik visiškai atmeta naujo šio viruso protrūkio galimybę. Vasario pabaigoje aukščiausiai šią žiemą Panevėžyje pakilusi gripo banga jau slūgsta. Nors miestiečių sergamumas ir toliau viršija epidemijos lygį, pirmąją kovo savaitę gripas į patalą paguldė kone tris kartus mažiau žmonių. Nuo vasario 27-osios iki kovo 5 dienos mieste ši liga buvo diagnozuota 339, tuo metu per paskutinę vasario savaitę – net 1065 gyventojams.
Epidemija neatsinaujins
Gripo ataka kovo pradžioje gerokai susilpnėjo ir Panevėžio rajone. Paskutinę vasario savaitę čia susirgo 291, o pirmosiomis kovo dienomis – tik 99 žmonės, ir tai reiškia, kad gripas jau nebesiekia epidemijos lygio.
Panevėžio apskrities vyriausiasis epidemiologas Alfredas Žobakas, paklaustas, ar šiais metais dar galima tikėtis naujo gripo protrūkio, sakė, kad tokia galimybė labai menka.
„Nemanau, kad galėtų kilti nauja gripo banga. Sergamumo kreivė dar kokias porą savaičių ir toliau tik kris žemyn”, – vakar PB teigė gydytojas A.Žobakas.
Traukiasi ir iš kitų miestų
Lietuvos užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės centras pranešė, kad gripas pamažu traukiasi ir iš kitų šalies miestų bei rajonų – kovo pradžioje šalyje susirgimų sumažėjo beveik du kartus. Didžiausias sergamumo rodiklis registruotas Trakų rajone, epidemija taip pat dar neslopsta Anykščių, Švenčionių, Jurbarko, Šalčininkų rajonuose bei Šiaulių mieste.
Kaip ir Panevėžyje, visoje Lietuvoje gripas grėsmingiausiai plito vasario pabaigoje. Paskutinę šio mėnesio savaitę 10 tūkstančių šalies gyventojų teko daugiau kaip 160 susirgusiųjų. Toks aukštas sergamumo rodiklis buvo registruotas prieš šešerius metus – 2000-ųjų sausio pabaigoje – vasario pradžioje.