Naujagimių bambutės priežiūra

Gimęs kūdikėlis nuo motinos atskiriamas perkirpus virkštelę. Pirmiausia ji yra užspaudžiama specialiu steriliu spaustuku ir maždaug centimetru virš jo yra nukerpama. Po savaitės ar dviejų spaustukas su prispaustos virkštelės galiuku nukrenta, o bambutės žiedelis toliau turi būti rūpestingai stebimas ir prižiūrimas.

Kaip teisingai prižiūrėti naujagimio bambutę ir žinoti, kad viskas gerai?

·Jis greitai išdžiūsta, tampa rudas, o dar vėliau juodas ir galiausiai nukrenta. Tai gali įvykti ir per kelias dienas, ir tęstis taip ilgai, kaip savaitę ar dvi.

·Kuomet prispaustas virkštelės galiukas nukrenta, bambutė dar vis gali atrodyti žaizdota ir lipšni. Gali būti ir išskyrų (geltonų arba tamsiai rudų), kurios gali skleisti nemalonų kvapą. Tai yra normalus dalykas ir tai nereikalauja specialaus gydymo.

·Viską, ką jums reikia daryti, tai stengtis, kad bambutės žiedelis išliktų švarus. Kruopščiai jį valykite, nepalikite šlapio ir leiskite jam „kvėpuoti”. Jokiais būdais nevyniokite jokių tvarsčių ir netepkite jokiais antiseptiniais kremais.

Infekcijos

·Jeigu kelias dienas iš eilės pastebite tirštas išskyras ar pūlinukus ant bambutės, būtinai kreipkitės į gydytoją, nes gali reikėti specialios priežiūros.

·Bet kurioje stadijoje, jeigu pastebite paraudimus ar patinimus aplink bambutę, ypač jeigu kūdikėlis karščiuoja, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją.

Bambutės išvarža

Bambutės išvarža yra gana dažnas reiškinys vaikų tarpe. Netoli bambutės atsiranda mažas gumulėlis. Dažniausiai ši išvarža vaikui augant išnyksta, ir tik retais atvejais tenka operuoti.

·Išvarža susidaro tuomet, kai vidaus organai pasistumia į poodį per atviras ar silpnas vietas raumenų sienelėje. Kadangi kūdikių raumenukai būna dar silpni, todėl tai ir yra dažnai pasitaikantis reiškinys jų tarpe. Paūgėjusiems vaikams, tai pasitaiko labai retai, kadangi raumenys jau būna sustiprėję ir nebelieka laisvų angų.

·Dažniausiai pasitaiko bambutės, pilvuko ar kirkšnies išvaržos.

·Bambutės išvarža tik labai retais atvejais sukelia didelių problemų ar nepatogumų.

Koks gydymas reikalingas?

Kadangi dažniausiai šios išvaržos išnyksta savaime, nėra skiriamas ir jų gydymas. Tik tuomet, kai vaikui paūgėjus iki 4-5 metukų ir raumenukams sustiprėjus išvarža neišnyksta, atliekama labai paprasta operacija.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Vaikai su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.