Visas gyvenamasis plotas – butas, biuras ar užmiesčio namas – pagal paskirtį dalinamas į zonas. „Klasikinės” zonos praktiškai yra visose gyvenamosiose patalpose – tai miego, poilsio, darbo (kabinetas) zonos, bendroji zona (svetainė), maisto gaminimo ir valgymo zona, holas ar prieškambaris, vonios ir tualeto, vaikų zonos.
Kiekvienas kambarys gali turėti kelias zonas. Pavyzdžiui, miegamajame galima numatyti vietą televizoriui ir vaizdo grotuvui, įrengti mini kavinukę.
Natūraliai apriboja plotas: kiekvienas funcionalus elementas – lova ar spinta, televizorius ar žurnalinis staliukas – užima tam tikrą vietą, tad dar reikia ploto, kad būtų galima normaliai prieiti. Galima sakyti, jog namuose kiekvienas elementas „kainuoja” kažkiek kvadratinių (tiksliau kubinių) metrų.
Esant dideliam gyvenamajam plotui, kiekvieną kambarį galima padaryti kaip funkcionaliai nepriklausomą būstą. Pastaruoju metu labai madinga svetainę sujungti su virtuve, tačiau tai palaipsniui netenka patrauklumo, nes yra ir trūkumų – nėra garso izoliacijos, sklinda kvapai ir kt.
Apie norus ir madą
Kurdami namų dizaino projektą, visų pirma klausykite savęs, nes jeigu net pats funkcionaliausias sprendimas jums nemielas – jis bus bevertis. Galų gale, savo namuose gyvensite jūs ir jūsų artimieji.
Pastaruoju metu dizaineriai ir užsakovai didelį dėmesį skiria baldams, aksesuarams ir apšvietimui, galbūt dėl to, kad tai yra vienas pačių dinamiškiausių interjero elementų. Keisdami kambario apšvietimo intensyvumą ir fokusą, priklausomai nuo nuotaikos, jūs galite išgauti dinamiško interjero efektą.
Didžiulis apdailos medžiagų ir aksesuarų pasirinkimas leidžia būstą apipavidalinti įvairiausiais stiliais – nuo klasikos iki avangardo. Tampa madinga įvairius stilius sujungti ne tik visame bute, bet netgi vienoje patalpoje.