Pirmą kiekvieno mėnesio trečiadienį kviečiame prisijungti prie diskusijų aktualiomis kultūros, ekonomikos ir politikos temomis, susijusiomis su šiuolaikinio meno produkcija, pristatymu ir suvokimu. Pokalbiai kavinėje, kuriuose dalyvauja patys įvairiausi intelektualai – nuo psichoanalitiko iki kibernetinės erdvės teoretiko – siūlo puikią progą prie vyno taurės padiskutuoti apie šiuolaikinę kultūrą, kurioje veikia dabarties menas.
Šį trečiadienį, kovo 1 d., 18 val., ŠMC/Pokalbiai kavinėje svečiuosis menininkas Alainas Fleischeris. Jis papasakos apie savo paties darbus ir Le Fresnoy studiją, kurios vizituojantis dėstytojas šiuo metu yra Jeanas-Lucas Godard’as, o praeityje – tokios garsenybės kaip Chantal Akerman, Raoulis Ruizas ir Michaelis Snow.
Alainas Fleischeris yra itin produktyvus Prancūzijos menininkas, sukūręs kone visų meno rūšių ir žanrų darbų. Jis yra fotografas, kino kūrėjas, skulptorius, instaliacijų menininkas, rašytojas, kritikas. Fleischeris gimė 1944 metais Paryžiuje, baigė literatūros, lingvistikos, semiologijos, antropologijos studijas Sorbonos universitete bei Aukštojoje socialinių mokslų mokykloje. Vengrų-žydų kilmės menininko Fleischerio vizualiniai darbai dažnai lyginami su jo draugo ir bendraamžio Christiano Boltanskio kūriniais. Nors jie abu nagrinėja panašias temas, tokias kaip holokaustas, atmintis ir asmeninės istorijos, jų praktikos labai skiriasi. Fleischerio darbai ryškiai paremti technika, fotografijos bei kino specifika, ir net jei darbas realizuotas kitomis priemonėmis, jame vis tiek atsispindi fotografiniai/kinematografiniai interesai. Jo darbai rodyti svarbiausiuose muziejuose ir meno centruose, tokiuose kaip Centre Pompidou ir Nacionaliniame fotografijos centre Paryžiuje, Modernaus meno muziejuje ir Tarptautiniame fotografijos centre Niujorke. Iš Fleischerio literatūros kūrinių paminėtini Immersion (Pasinėrimas, Editions Gallimard leidykla, 2005), L’Ascenseur (Alpinistas, Brigittines leidykla, 2002), Les Trapézistes et le rat (Vaikščiotojai ant lyno ir žiurkė, Seuil leidykla, 2001).
1989 metais Paryžiuje jis įkūrė Nacionalinę šiuolaikinio meno studiją Le Fresnoy ir jai vadovauja. Le Fresnoy yra aukštuosius mokslus baigusių menininkų mokykla ir audiovizualinių tyrimų bei produkcijos centras, kuriame studentams dviejų metų kursus veda kviestiniai menininkai-dėstytojai, taip pat čia kuriantys naujus darbus. Įsikūrusi plačiai žinomame pastate, kurį suprojektavo Bernardas Tschumi, Le Fresnoy studija organizuoja filmų, šiuolaikinio meno, koncertų ir kitų meno renginių programą. Čia sukurti studentų ir dėstytojų darbai rodomi įvairiose Prancūzijos vietose bei kitose šalyse.
Kategorijos
- Aplinkosauga
- Augintiniai
- Ekonomika
- Informacinės technologijos
- Interjeras
- Įvairenybės
- Justicija
- Kinas
- Kultūra
- Laisvalaikis
- Lietuvoje
- Medicina
- Mityba
- Mokslas
- Moterims
- Nuomonė
- Pasaulyje
- Politika
- Psichologija
- Receptai
- Renginiai
- Šeima ir namai
- Specialistai konsultuoja
- Sportas
- Statyba
- Švietimas
- Transportas
- Vaikai
- Vyrams
- Žiniasklaida