Telekomunikacijų kompanijos gali būti priverstos sumažinti kainas maždaug 380 mln. Europos mobiliųjų telefonų vartotojų, kurie naudojasi tarptautinių skambučių paslauga.
Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai teigia lauksiantys teisės aktų projektų, tačiau kartu tvirtina jau dabar taikantys palankius tarifus.
Parengs įstatymus
Verslo dienraštis „The Financial Times” vakar pranešė, kad Europos Sąjungos (ES) informacinės visuomenės ir žiniasklaidos komisarė Vivjana Reding siekia sumažinti tarptautinių skambučių mobiliuoju telefonu kainas. Esą rytoj ji pristatys tam skirtą įstatymų projektą.
„Kadangi šie sprendimai priimami ES mastu, bendrovė laukia konkretesnių nurodymų ir daugiau informacijos apie minėtų įstatymų projektus. Jei mobiliojo ryšio operatoriai bus įpareigoti sumažinti tarptautinių skambučių kainas, „Tele2″, be abejo, tai padarys, nes vartotojams nuo to bus tik geriau”, – „Vakarų ekspresui” tvirtino „Tele2” atstovai.
„Bitė Lietuva” Privačių klientų marketingo vadovas Paulius Dambrauskas tvirtina, kad bendrovė jau dabar užtikrina gerus tarptautinių skambučių tarifus.
„Be to, dar nuolat vykdome įvairias akcijas, kai klientai gali dar geresnėmis kainomis skambinti į užsienį. Tad ir be teisiniuose aktuose įtvirtintų reikalavimų ateityje užtikrinsime gerus tarifus tarptautiniams skambučiams”, – teigė P. Dambrauskas.
„Omnitel” atstovė ryšiams su žiniasklaida Daiva Selickaitė tvirtino, kad bendrovė galės komentuoti tik paskelbtus įstatymų projektus.
Užkliuvo ir „roamingas”
Mobiliojo ryšio operatoriai į Briuselio biurokratų nemalonę patenka jau ne pirmą kartą. Pernai Europos Komisija (EK) sukūrė nacionalinių ryšių reguliavimo tarnybų grupę – ERG, kuri atliko tarptinklinio ryšio („roaming”) kainų tyrimą. Tada paaiškėjo, kad tarptinklinio ryšio kaina ES svyruoja nuo 0,58 euro iki 5 eurų už minutę.
Atlikus tyrimą EK pagrasino imtis priemonių prieš operatorius, tarptinklinio ryšio paslaugoms taikančius per didelius tarifus, tačiau buvo apsiribota tik interneto tinklapio sukūrimu.
Tvirtinama, kad pastarasis turėtų padėti mobiliojo ryšio vartotojams pigiau naudotis mobiliuoju telefonu užsienyje, nes jame pateikiami visų 25 ES šalių mobiliojo ryšio operatorių taikomų tarptinklinio ryšio tarifų pavyzdžių lentelės, patariama, kaip tvarkyti naudojimosi tarptautiniu tarptinkliniu ryšiu sąskaitas.
Martynas Vainorius