Nevaisingoms šeimoms – kalėdinės viltys

Šiemet įkurtos Vaisingumo asociacijos (VA), vienijančios vaisingumo sutrikimų turinčias šeimas visoje Lietuvoje, iniciatyva jos nariai prieš Šv. Kalėdas sulaukė ypač vertingų dovanų iš privačių gydymo įstaigų: Vaisingumo klinika dovanoja tris nemokamas IUI (dirbtinis apvaisinimas „in vivo” – moters kūne) procedūras – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje; Klinika „Motina ir vaikas” Šv. Kalėdų proga dovanoja vieną nemokamą gimdymą po klinikoje atliktos sėkmingos IVF (dirbtinis apvaisinimas „in vitro” – ne moters kūne) procedūros ir vieną nemokamą IUI procedūrą, o Druskininkų sveikatos ir poilsio centras „SPA Vilnius” – 50 proc. nuolaidą vienai VA narei atlikti specialų procedūrų kompleksą kiaušintakių praeinamumui gerinti „Viltis”.
Pasak VA valdybos pirmininkės Daivos Bukauskienės, vaisingumo sutrikimų gydymas yra labai brangus, todėl tokios kalėdinės dovanos tikrai pradžiugins ne tik jas gavusias šeimas, bet ir suteiks vilties tiems, kas dar neišdrįso pasibelsti į Asociacijos duris. „Vienas iš pagrindinių mūsų asociacijos tikslų, paskatinusių susiburti – siekti, kad būtų priimtas Pagalbinio apvaisinimo įstatymas, o nevaisingų šeimų gydymas, kaip jau yra daugelyje Europos Sąjungos šalių – valstybės kompensuojamas, – teigia D. Bukauskienė. – Dėl to bendraujame su atsakingomis institucijomis, susitinkame su Seimo nariais, tačiau kol dokumentai ir projektai dulka valdininkų stalčiuose, patys ieškome galimybių finansiškai padėti nevaisingoms šeimoms”. D. Bukauskienės teigimu, dar prieš oficialų VA įkūrimą veikusio klubo „Nesulaukiantiems gandro” iniciatyva buvo organizuota kalėdinė akcija, kurios metu buvo surinkti pinigai vienos klubo narės IVF procedūrai. „Prieš porą savaičių jos šeima susilaukė sveiko sūnelio, – džiaugiasi D. Bukauskienė. – Šių Kalėdų proga savo nariams jau iš savo surinktų lėšų dovanojame keturias IVF procedūras ir apmokame „SPA Vilnius” dovanoto gydymo procedūrų komplekso kiaušintakių praeinamumui gerinti „Viltis” likusius 50 proc. vienai asociacijos narei, kuriai buvo atlikta laparoskopijos operacija”.
VA pirmininkė tvirtina, kad nevaisingoms poroms sulaukti valstybės paramos kol kas sunku, nes, skirtingai nei ES šalyse senbuvėse, vaisingumo sutrikimas Lietuvoje nelaikomas liga, o visuomenė į nevaisingumu sergančiuosius žiūri pašaipiai, į pagalbinio apvaisinimo būdus – nepalankiai. „Didesnį visuomenės supratimą galėtų skatinti tik jos švietimas, – mano D. Bukauskienė. – Todėl esame labai dėkingi visoms žiniasklaidos priemonėms, šiemet padėjusioms mums atkreipti visuomenės dėmesį į šią skaudžią ne tik atskirai šeimai problemą”. Jos teigimu, žinant demografinę šalies padėtį, sunerimti reiktų jau ir valstybės mastu. „Nors oficialaus nevaisingumo registro Lietuvoje nėra, tačiau, pagal Pasaulio sveikatos organizacijos duomenis, teigiančius, kad nuo 2 iki 10 proc. porų pasaulyje negali turėti vaiko, o dar 10–25 proc. patiria antrinį nevaisingumą – t.y. negali pastoti pakartotinai, galima daryti prielaidą, jog kas penkta-šešta pora mūsų šalyje yra nevaisinga”, – tvirtina D. Bukauskienė.

Vaisingumo asociacija

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Nevaisingoms šeimoms – kalėdinės viltys"

  1. Genita

    Atraskite priezasti,kodel?Tai Jums tikrai pades knyga J.Morkunas”Zmogaus gyvenimo nesekmiu bei susirgimu priezastys ir galimybes ju isvengti”.Tai patkrinta gyvenime.Tikrai jokiu kliniku nereikes.Sekmes.

  2. IRINA

    Labai džiugu , kad nors kelios šeimos gali būti laimingos.Mes su vyru jau 15metų negalime susilaukti vaikelio. Turėjau 2 negimdinius nėštumus ir todėl labai suprantu ir palaikau nevaisingas šeimas. Ir džiaugiuosi, kad Lietuvoje yra žmonių ir įstaigų , kurie supranta tokias šeimas( nors tų suprantančių labai nedaug). 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.