Testamentas supjudė slauges

Kolegės pinigų negavo

Mirusios senelių namų gyventojos testamentu palikti pinigai pasėjo nesantaiką tarp slaugių.

Panevėžio rajono Gustonių senelių namuose gyvenusi 90-metė globotinė Salomėja prieš mirtį pasirašė testamentą, kuriame dešimt tūkstančių litų buvo skirta šių namų slaugei Vilei Binkienei.

Tačiau Gustonių senelių globos namų direktorius Valentinas Koncė tikina, kad žodine Salomėjos valia V.Binkienė jai užrašytus pinigus turėjo pasidalyti su penkiomis globos namuose dirbančiomis slaugėmis.

Viena jų yra direktoriaus žmona. Bet įsigalėjus testamentui jame įrašyta darbuotoja kalbas apie pinigų dalybas pamiršo.

Palikimą užrašė vienai moteriai

Globos namų direktorius V.Koncė pasakojo, kad dar praėjusią žiemą silpstančios moters prašymu pas ją atvežė notarę. Išgirdęs globotinės valią, jis pasiūlė darbuotojoms skirtus pinigus užrašyti vienos tądien dirbusios slaugytojos vardu.

Šią moterį direktorius pažinojo ne vienerius metus ir ja pasitikėjo.

„Aš tąsyk paklausiau, ar Vilė turi pasą. Ji atsakė teigiamai. Paaiškinome, kad jos vardu bus užrašyti pinigai, kuriuos vėliau reikės pasidalyti. V.Binkienė sutiko”, – pasakojo V.Koncė.

Bet kai Salomėja mirė, V.Binkienė kolegėms pasiūlė aiškintis su jos vyru. Šis pareiškė, kad pinigai pagal įstatymą priklauso jo žmonai.

Prieštaringi žodžiai

Dabar pati V.Binkienė tvirtina, kad jokios žodinės sutarties apie pinigų dalybas nebuvo.

„Aš nustebau, kad Salomėja panoro man palikti tokią sumą pinigų. Kitą dieną po testamento pasirašymo jos paklausiau, kodėl pasirinko mane.

Ji paprašė manęs už tai tvarkyti jos kapą. Tai aš ir darau. Močiutė man nesakė, kad pinigus palieka visoms slaugytojoms.

Klausiau, kodėl į testamentą neįtraukė direktoriaus. Salomėja atsakė, kad jis savo jau gavo”, – prisiminė paveldėtoja.

V.Binkienė tikino, kad globotinei gyvai esant direktorius nieko nekalbėjo apie tai, kad ji turės dalytis palikimą. Tiktai po globotinės mirties jis neva pasiūlęs iš paliktos sumos slaugytojoms duoti po kelis šimtus litų, o likusius pinigus su juo pasidalyti per pusę.

Pats globos namų direktorius tvirtina, kad tokio pasiūlymo sulaukė būtent iš pačios paveldėtojos, tačiau jo atsisakė.

Pinigai jau panaudoti

Atskaičius mokesčius valstybei, V.Binkienė gavo 9300 litų ir susirgo. Ji jau ilgiau nei mėnesį turi nedarbingumo lapelį. Moteris tvirtina, kad konfliktai su globos įstaigos vadovu dėl pinigų pakenkė jos sveikatai.

„Direktorius prieš mane nuteikė visą kolektyvą. Net viena globotinė manęs klausinėjo, ar negirdėjau apie paveldėtus pinigus, kurie priklauso visiems”, – sakė slaugytoja. Moteris pasakė, kad paveldėtus pinigus jau panaudojo.

Gailisi įsivėlęs į skandalą

V.Koncė tvirtino negalįs apgautiems darbuotojams įsakyti, ką jie turėtų jausti ir galvoti apie slaugytoją V.Binkienę.

Globos namų darbuotojos pasikužda, kad tokiu būdu įgyti pinigai laimės neatneš.

„Tai pirmas toks nemalonus atvejis mano praktikoje.

Yra buvę, kad dėl mūsų globotinio palikimo nesusitarė giminaičiai. Tačiau kad dėl Salomėjos testamento teks įsivelti į tokį skandalą – nesitikėjau. Jau geriau būčiau tuos palikimo reikalus patikėjęs pačioms slaugytojoms ir niekur nesikišęs”, – sakė V.Koncė.

Virginija Petrauskienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.