Vaikai laužo eismo taisykles

Mažieji klaipėdiečiai vis dažniau nukenčia eismo nelaimėse, tačiau ne visada dėl nelaimių kalti vairuotojai.

Neatsargiai gatvėse besielgiančių jaunųjų eismo taisyklių pažeidėjų nesustabdo nei baimė žūti po ratais, nei tikimybė patirti sunkių traumų, galinčių paversti juos invalidais visam gyvenimui.

Vaikai ne tik tyčia žaidžia šalia judrių uostamiesčio gatvių, „nepastebi” perėjų, bet ir nevengia važiuodami automobiliu išdykauti, sukeldami grėsmę savo ir bendrakeleivių sveikatai ar gyvybei.

Nukentėjo moksleiviai

Spalio 26 dieną uostamiestyje nukentėjo net keli vaikai. Liepų gatvėje, netoli Klaipėdos savivaldybės, greitosios medicininės pagalbos medikai važiavo gelbėti devynerių metų mergaitės. Jos vos nepartrenkė automobilis. Moksleivė sužalota nebuvo, bet dėl patirto išgąsčio ir streso jai kurį laiką teko praleisti Vaikų ligoninėje.

Tą pačią dieną Vaikų ligoninėje atsidūrė ir septynerių metų mergaitė. Ją prie „Vėtrungės” pasažo partrenkė pro šalį važiavusi mašina tuo metu, kai vaikas bėgo į automobilį pas mamą. Šioje judrioje Taikos prospekto vietoje sužalojama itin daug vaikų. Partrenkta mergaitė patyrė galvos traumą bei nubrozdinimus.

Šį mėnesį į gydymo įstaigą taip pat jau pateko ne vienas neatsargus nepilnametis. Pavyzdžiui, lapkričio 11 d. reguliuojamoje Naikupės ir Minijos gatvių sankryžoje vilniečio vairuojamas automobilis partrenkė devynmetį berniuką. Moksleivis ėjo per gatvę degant raudonam šviesoforo signalui. Vaikui buvo sužeista galva, nubrozdintas veidas.

Sužalojama daugiau

Eismo nelaimių, kurių metu nukenčia nepilnamečiai, statistika nėra džiuginanti. Gatvėse, avarijose sužalojama vis daugiau vaikų.

Lietuvos susisiekimo ministerijos duomenimis, nuo šių metų sausio iki rugsėjo pabaigos šalies keliuose įvyko 4 885 eismo įvykiai. Jų metu buvo sužalota 6 167, žuvo 515 žmonių.

Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, eismo nelaimėse žuvusių vaikų padaugėjo ketvirtadaliu. Per devynis šių metų mėnesius žuvo 53 vaikai. Penki pėsti nepilnamečiai žuvo dėl neatsargaus elgesio.

Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato Eismo priežiūros skyriaus pareigūnų duomenimis, praėjusį mėnesį Lietuvos keliuose žuvo daugiau kaip dešimt vaikų. Daugiau kaip 160 nepilnamečių buvo sužalota. Pernai spalį avarijose nežuvo nė vienas vaikas, tačiau sužalota apie 130 nepilnamečių.

Spalį Klaipėdoje įvyko 558 avarijos. Jose du žmonės žuvo, 55 buvo sužeisti. Tarp jų – keli vaikai.

Perėjų „nepastebi”

Savo neatsargaus elgesio pasekmes judriose uostamiesčio gatvėse kai kurie jauni klaipėdiečiai prisimins ilgam.

Anot eismo priežiūros pareigūnų, nežinia kur skubantys mokyklinio amžiaus vaikai kasdien perbėga gatves neleistinose vietose, tarsi nepastebėdami pėsčiųjų perėjos, šviesoforo. Tai įvyksta įvairiose miesto gatvėse, dažniausiai netoli mokyklų.

Sudrausminti vaikai, dažniau berniukai, prisipažįsta žiną, kad negalima pereiti gatvę kur panorėjus, žada nekartoti klaidos, bet po pusvalandžio padaro tą patį.

Ne vienam vaikui toks „skubėjimas” baigiasi ne tik praeivių bei išsigandusių vairuotojų šūksniais ar pamokymais. Kone kas savaitę gatvėse automobilių sužaloti neatsargūs nepilnamečiai patenka į ligonines.

Trukdo tėvams vairuoti

Neretai nukenčia ir kartu su tėvais automobilyje važiuojantys mažamečiai.

Dėl tokių eismo nelaimių būna kalti ne tik neblaivūs, leistiną greitį viršijantys, neatidžiai vairuojantys, automobilio nesuvaldantys ar dėl kitų priežasčių avariją padarantys vairuotojai, bet ir jiems trukdantys kartu važiuojantys vaikai.

Vaikų psichikos sveikatos gydytoja R. Karpavičienė minėjo, kad dažniausiai bijo, blogai elgiasi, suaugusiųjų dėmesio reikalauja pirmą kartą automobiliu važiuojantys vaikai. Taip pat sunku važiuoti kartu su sergančiu, supimo nepakenčiančiu vaiku.

Daugiausiai rūpesčių kyla tėvams, kurie su mažamečiu važiuoja dviese. Smalsūs ir judrūs vaikai blaško tėvų dėmesį aiškindamiesi, kam reikia vieno ar kito mygtuko. Jie išmoksta atsegti vaikiškos kėdutės dirželius ir iš jos iškrenta, atsidaro automobilio langus, išmeta žaislus ar vertingesnius daiktus, nuolat ko nors klausinėja, prašinėja atsigerti, užkąsti.

Tokiais atvejais vairuojantiems tėvams reikia būti itin atidiems, geriausiai prašyti kitų suaugusiųjų kelionės metu prižiūrėti išdykusį ar bijantį važiuoti mažametį.

Julija Gural

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.