Dėl keleto gyventojų užsispyrimo ir nenoro įsileisti avarinės tarnybos darbuotojus į namus keturi namai senamiestyje per šalčius nežinia kuriam laikui liko be karšto vandens.
„Nuo lapkričio 14 dienos dėl vamzdynų gedimo Žvejų gatvės 11, 13, 15 ir 17 namuose nėra karšto vandens. Vamzdynus prižiūrinti bendrovė „Sobo sistemos” sakė, kad kažkur yra labai didelis vandens nutekėjimas, tačiau per savaitę šio gedimo taip ir nepašalino. Gyventojai surengė susirinkimą, kuriame dalyvavo „Sobo sistemų”, „Klaipėdos senamiesčio valdų” ir savivaldybės atstovai. Per susirinkimą mums buvo pasakyta, kad „Sobo sistemos” apskritai gali atsisakyti aptarnauti „Senamiesčio valdas”, kur viskas išgriuvę ir supuvę”, – skundėsi Žvejų g. 17 namo gyventoja Aldona.
Bendrovės „Sobo sistemos” direktorius eksploatacijai Zigmas Šlepetis aiškino, kad vamzdžiai, kuriais Žvejų gatvės gyventojams tiekiamas karštas vanduo, yra avarinės būklės ir nebesuremontuojami. „Vamzdyną reikėtų pakeisti, nes viskas taip supuvę, kad nebeįmanoma įtrūkimų suvirinti. Vamzdžiai – nebetinkami eksploatacijai. Dėl potvynių jie nuolat apsemiami ir todėl dar labiau pūva. Skelbsime konkursą vamzdynui keisti. Šie vamzdžiai sunkiai prieinami, nes kanalas, kuriame jie yra, sumontuotas tiesiog po gyventojų grindimis”, – pasakojo Z.Šlepetis.
Pašnekovas teigė, kad panaši situacija yra visame Klaipėdos senamiestyje. Čia beveik visur vamzdžiai dėl potvynių ir nuo senumo išpuvę, o pakloti jie po gyvenamaisiais namais bei įstaigomis.
Bendrovės „Klaipėdos senamiesčio valdos” administratoriaus padėjėja Regina Uznienė teigė, kad jeigu meistrai galėtų prieiti prie vamzdynų, karštas vanduo greitai atsirastų.
Pasak administratorės, kai kurie Žvejų gatvės gyventojai pasidarė prabangius remontus, užklojo plytelėmis arba parketu priėjimą prie vamzdžių, nors pagal taisykles privalėjo palikti liukus, pro kuriuos vamzdyną būtų įmanoma pasiekti. Matyt, bijodami, kad meistrai nesugadintų grindų, gyventojai vengia juos įsileisti į savus butus, siūlydami apžiūrėti vamzdžius ir aptikti gedimus naudojant rentgeną. R.Uznienė teigė, kad jeigu gyventojai būtų sukalbamesni, karšto vandens jau būtų.
Siūlyta vamzdžius iškelti iš po grindų, tačiau gyventojai nesutiko, nes tai atrodytų neestetiškai.
„Panaši situacija, kai dėl išpuvusių vamzdynų neliko karšto vandens, buvo ir Tomo bei Didžiojoje Vandens gatvėje. Tačiau ten gyventojai leido išardyti savo butų medines grindis, vamzdžiai buvo pakeisti ir problema išspręsta”, – sakė administratoriaus pavaduotoja.
Giedrė Balčiūtė