JAV viceprezidentas griežtai užsipuolė karo Irake kritikus

Jungtinių Valstijų viceprezidentas Dikas Čeinis (Dick Cheney) trečiadienį griežtai užsipuolė politikus, kurie tvirtina, kad Baltieji rūmai manipuliavo žvalgybos informacija, siekdami pateisinti karą Irake. Viceprezidentas opozicijoje esančius demokratus pavadinio ciniškais oportunistais, o jų elgesį – nesąžiningu ir smerktinu. D. Čeinis sakė, kad jie klaidina žmones siekdami politinės naudos, kai tuo tarpu Irake žūva amerikiečių kariai.

Demokratai šią kalbą pasmerkė, tačiau prezidentas Džordžas V. Bušas (George W. Bush) per spaudos konferenciją Pietų Korėjos Kiongdžaus mieste gynė D. Čeinį. Prezidentas demokratų vykdomą politiką pavadino neatsakinga.

D. Čeinis dar kartą pakartojo Vašingtono kaltinimus demokratams, kad šie mėgina iškraipyti faktus. „Prezidentas ir aš negalime apsaugoti kai kurių politikų nuo atminties ar drąsos praradimo, tačiau neketiname likti nuošalyje ir leisti jiems perrašyti istoriją”, – sakė D. Čeinis.

Šios pastabos pratęsė agresyvią Baltųjų rūmų kontrataką prieš karo kritikus, kuri pradėta po aktyvios demokratų kampanijos, smerkiančios Vašingtono veiksmus Irake. Visuomenės apklausos rodo, kad konfliktui ima nepritarti vis daugiau amerikiečių.

Pagrindiniu karo architektu dažnai vadinamas D. Čeinis yra sulaukęs ir nemažai asmeninės kritikos. Vašingtone pastaruoju metu sklandė gandai, kad jis prarado prezidento pasitikėjimą, todėl jam neva gali tekti atsistatydinti.

Pasak viceprezidento, tvirtinimai, kad Dž. V. Bušas ar kuris nors kitas administracijos narys klaidino amerikiečius prieš karą, yra vienas iš nesąžiningiausių ir labiausiai smerktinų kaltinimų, kada nors nuskambėjusių Vašingtone.

Ši viceprezidento kalba iškart sulaukė aršios demokratų kritikos. Senato demokratų lyderis Haris Rydas (Harry Reid) pareiškė, kad „pabodusi retorika ir politiniai išpuoliai nepadės išspręsti problemų Irake”. Tiesa, 2002 metų spalį šis politikas bei dar 28 senatoriai demokratai pritarė rezoliucijai, kuria sankcionuotas karinės jėgos naudojimas Irake. Į tai dėmesį dviejose kalbose per pastarąsias penkias dienas atkreipė ir prezidentas Dž. V. Bušas. Patys demokratai tvirtina, kad balsavimo rezultatus lėmė pateikta klaidinanti informacija.

Vašingtono administracija pripažino, kad žvalgybos informacija dėl Irako masinio naikinimo ginklų buvo netiksli, tačiau teigia, jog tiek demokratai, tiek respublikonai, tiek užsienio žvalgybos buvo įsitikinusios, kad Bagdadas turėjo šių ginklų prieš JAV invaziją į Iraką 2003 metų kovą.

2005-11-17 10:44

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.