Vienkartinė video kamera

Pasinaudok ir išmesk – atrodo, kad šis principas įsitvirtina plataus vartojimo elektronikos pramonėje. Vienkartinių fotoaparatų ir mobiliųjų telefonų pėdomis jau seka skaitmeninės vaizdo kameros. Įdomu, kas bus po jų?

Vienkartinė video kamera

JAV kompanija „CVS” , valdanti didžiausią šalyje mažmeninį vaistinių tinklą, pranešė pradėjusi siūlyti vartotojams pirmąją pasaulyje vienkartinio naudojimo skaitmeninę vaizdo kamerą. CVS vaistinėse jau seniai galima pasinaudoti skaitmeninės fotografijos paslaugomis: savo nuotraukas tereikia internetu persiųsti į serverį ir pasirinkti, kokioje artimiausioje vaistinėje atsiimti atspausdintas fotografijas.

Dabar bendrovė pasiūlė vienkartines vaizdo kameras. Ką tik debiutavusi „CVS One-Time-Use Video Camcorder” – į kišenę telpanti, mažiau nei 140 g sverianti vaizdo kamera su 3,5 cm spalviniu LCD ekranu ir vos 3 mygtukais. Naudotis ja sugebės net vaikas: vienas mygtukas skirtas pradėti filmuoti, antras – peržiūrėti įrašytą vaizdo siužetą, trečias – ištrinti tai, kas nereikalinga. Pasak „CVS”, šia VHS vaizdajuosčių vaizdo kokybę siūlančia vienkartinė kamera galima nufilmuoti iki 20 min. trukmės vaizdo siužetą. Tai maksimali vidinės atminties talpa. Kai ji pripildyta iki galo, vienkartinę kamerą reikia nunešti į artimiausią CVS vaistinę. Po valandos klientas atsiims profesionaliai parengtą DVD su meniu ir kitais atributais, kuriame bus įrašytas vienkartine kamera nufilmuotas filmas.

Pinigai. Vienkartines vaizdo kameras CVS pardavinėja po 29,99 JAV dol. Turinio įrašymas į DVD kainuoja 12,99 dol. (įskaitant laikmenos kainą). Taigi viena skaitmeninio filmo minutė atsieis 2,15 dolerio.

Kaip skaitmeninė vaizdo kamera gali būti vienkartinė? Ar kliento sugrąžinta į vaistinę kamera perkėlus filmą į DVD bus išnarstyta į gabalėlius ir išsiųsta į perdirbimo fabriką? Sunku patikėti. Apie tai bendrovė taip pat nieko neskelbia. Veikiausiai perkėlus nufilmuotą turinį į DVD kameros „flash” atmintis bus ištrinta, o ji pati bus iš naujo įpakuota ir lauks kito pirkėjo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.