Vilniaus centre – mūšis dėl aukso vertės sklypo

Neseniai sostinės Užupio rajone, kuris nekilnojamojo turto pirkėjus ypač vilioja pastatais ant gražaus Vilnelės kranto, vėl kilo gaisras. Malūnų gatvės 8-ojo namo gyventojų teigimu, gaisro būta tik simbolinio, bet žmonės sako supratę, kad tai – pirmasis rimtas perspėjimas netrukdyti verslininkų ir Savivaldybės sandoriams.

Šiame name gimusi ir užaugusi Jekaterina Ščiukina kreipėsi į teismą dėl pažeistų savo teisių. Moteris prašo panaikinti, jos nuomone, neteisėtą, skubos tvarka priimtą Vilniaus miesto tarybos sprendimą „Dėl negyvenamųjų patalpų Malūnų g. 8 mainų į butus Naugarduko g. 45-56 ir Parko g. 20-101”.

Toks sprendimas priimtas šių metų liepos 20 dieną – tuoj pat nuo tada, kai liepos 11 dieną vilnietis Laimutis Andriušis pasiūlė Savivaldybei mainus – keisti du butus į dalį (58,16 kv. m) negyvenamųjų patalpų, esančių Malūnų gatvės 8-ajame name.

Įdomu tai, kad L. Andriušis tuo metu jokio nekilnojamojo turto Vilniuje neturėjo, tačiau prašymą įvertinti netinkamas gyventi patalpas Malūnų g. 8-3 ir siūlymą jas mainyti Savivaldybei pateikė dar vasario 7 dieną.

Liepos 11 dienos pasiūlyme L. Andriušis negyvenamąsias patalpas jau vadina butu be patogumų ir siūlo jį keisti į du jo neva turimus gerus butus. Minėtus butus L. Andriušis įsigijo tik rugpjūčio 30 dieną.

Beje, perkant apleistą 1 kambario bendrabučio tipo butą Parko gatvėje jo rinkos vertė buvo vos 28,1 tūkst. litų, o mainant su Savivaldybe, nustatyta dviguba – 57 tūkst. litų vertė. 2 kambarių nesuremontuotas butas Naugarduko g. perkant įvertintas 101 tūkst. litų, mainant – jau 140 tūkst. litų.

Savivaldybė įgaliojo Ekonomikos departamento direktorių Vygintą Jaką notarų biure pasirašyti mainų sutartį bei turto už 128 tūkst. litų priėmimo ir perdavimo aktą be 89 tūkst. litų vertės skirtumo atlyginimo L. Andriušiui. Redakciją konsultavę teisininkai tvirtina, kad tokiu būdu Vilniaus savivaldybė dar kartą pažeidė įstatymą, kuris griežtai įpareigoja bet kokiu atveju grąžinti turto vertės skirtumą.

Kam teko 89 tūkst. litų ir kur tie pinigai nukeliavo ar nukeliaus iš Savivaldybės biudžeto, kol kas neaišku.

Malūnų gatvės 8-ojo namo gyventoja J. Ščiukina beveik neabejoja, kad siekiama bet kokia kaina gauti prie Vilnelės esantį žemės sklypą, kurio rinkos vertė – apie 2 mln. litų.

Klasicizmo stiliaus pastatas – avarinės būklės, bet stovi 18,51 aro žemės sklype, kuris priklauso sostinės Senamiesčio seniūnijai, ir yra pripažintas valstybės saugoma kultūros paveldo vietove. Anksčiau šiame griūvančiame name gyveno šešios šeimos, dabar liko tik vieno buto gyventojai. J. Ščiukinos šeima išsipirko iš valstybės ir suremontavo savo butą, taip pat privatizavo 5,9 aro žemės sklypą.

Vilnietė tvirtina ne kartą prašiusi Savivaldybės leidimo parduoti arba išnuomoti likusias negyvenamąsias patalpas, sako, būtų namą sutvarkiusi ir suremontavusi savo lėšomis, tačiau valdininkai nereagavo į jos prašymus ir leido pastatui toliau griūti.

Vilniaus vicemeras Algimantas Vakarinas teigia, kad Savivaldybė, kaip dalies patalpų, esančių Malūnų g. 8, savininkė, turi teisę spręsti turto disponavimo klausimus „visa apimtimi”, o įstatymas esą numato mainus, jeigu tas turtas reikalingas valstybės ar savivaldybių funkcijoms įgyvendinti.

A. Vakarinas neigia, kad sostinės valdininkai pažeidžia J. Ščiukinos teises. Esą iš jos nenorima atimti buto ir žemės sklypo, tik siūlyta pagyventi manevriniame bute, gauti kompensaciją arba kitą butą, bet moteris nesutiko ir tokiu būdu neva pati užkirto kelią Savivaldybei suremontuoti visą namą.

2005-11-14 08:50

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.