Klaipėdoje – naujų verslo ryšių paieška

Pasak Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinio direktoriaus Viktoro Krolio, šių metų ruduo – itin ryškus tiek rūmų, tiek juose veikiančio Europos verslo informacijos centro veikla. Rūmuose rengiamasi kitų metų darbui.

Klaipėdos Europos verslo informacijos centras – tarp aktyviausių

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius pabrėžė, jog aktyvus Klaipėdos Europos verslo informacijos centro darbas pastebėtas ir Europos Komisijoje (EK): tarp beveik trijų šimtų Europos verslo informacijos centrų, šiuo metu veikiančių 45 Europos šalyse, klaipėdiškių praėjusių metų veikla įvertinta aukščiausiu įvertinimu – mėlynąja spalva.

Ne mažiau intensyvūs ir šie, tretieji, Klaipėdos Europos verslo informacijos veiklos metai: surengtos verslo kelionės į kontaktų muges pagal vieną didžiausių EK remiamų projektų CrossBo į Vokietiją ir Švediją, seminarai, skirti besikeičiančioms verslo sąlygoms įvedus eurą, smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo iš Europos Sąjungos fondų klausimams aptarti. Pasak rūmų vadovo, jau dabar rengiamasi kitąmet kovą vyksiančiam interaktyviam aukcionui Didžiojoje Britanijoje, kuriame dalyvaus smulkios ir vidutinės įmonės iš 14 Europos šalių.

Spalio 5-7 d. klaipėdiškiai dalyvavo Maltoje vykusioje kasmetinėje Europos verslo informacinių centrų (EIC—Euro Info Centres) konferencijoje.

Jos pagrindinė tema—”Kontaktų mezgimas augimo bei naujų darbo vietų kūrimo Europoje labui” („Networking for Growth and Jobs in Europe”).

Šiemetinės konferencijos tema buvo pasirinkta siekiant pabrėžti Europos Komisijos pateikto pasiūlymo dėl „Konkurencingumo ir inovacijų programos” (CIP—”Competitiveness and Innovation Programme”), kuria siekiama sukurti daugiau naujų darbo vietų ES bei užtikrinti stiprų bei ilgalaikį ekonomikos augimą Europoje, svarbą.

Pasak V. Krolio, Klaipėdos Europos verslo informacijos centras kaip ir beveik trys šimtai kitų Europos verslo informacinių centrų – papildoma galimybė pasinaudoti jų informaciniu tinklu ir rasti Vakarų Lietuvos verslininkams naujų verslo kontaktų ne tik ES ekonominėje erdvėje. Bendradarbiavimas verslo srityje (Business Cooperation)—efektyvus būdas sustiprinti mažų ir vidutinių įmonių konkurencingumą. Šiuo atžvilgiu Europos Komisija pradėjo įgyvendinti projektus visos Europos mastu tam, kad paskatintų tarptautinių kontaktų mugių rengimą. Europos verslo informacinių centrų kasmetinė konferencija yra didžiausias kontaktų mezgimo renginys metinėje Europos verslo informacinių centrų veiklos programoje bei proga jų darbuotojams užmegzti darbo santykius bei plėtoti esamą partnerystę.

Tuo pat metu Klaipėdos Europos verslo informacijos centras kartu su kolegomis iš kitų centrų parengė 4 paraiškas kitų metų projektams, remiamiems tiesiogiai iš Europos Komisijos, finansuoti. Tarp planuojamų 2006 m. organizuoti verslo renginių – kontaktų mugės, verslo forumai ir kt.

Ir verslo kelionės, ir verslininkų mokymai

V. Krolio teigimu, šiemet laimėję Klaipėdos miesto savivaldybės skelbtą viešųjų pirkimų konkursą verslininkų mokymams surengti, rūmai sugrįžo prie dar vieno savo svarbiausio uždavinio. Lapkričio viduryje baigsis 15 – 20 Klaipėdos smulkiojo ir vidutinio verslo atstovų mokymai, kurių metu jiems pateikta išsami informacija apie bendradarbiavimą su užsienio partneriais, verslo derybas, rinkos informacijos bei partnerių paiešką, verslo ES sąlygas ir jas reglamentuojančius įstatymus.

Pasak Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinio direktoriaus, pagal Klaipėdos miesto savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programą rūmai šiemet surengė tris įvažiuojamąsias verslo misijas ir verslo susitikimus su verslininkais iš Vokietijos, Baltarusijos ir Lenkijos.

Klaipėdos miesto verslininkai turėjo galimybę perpus mažesniais kaštais rasti naujų verslo ryšių: statybų verslo atstovai – Prancūzijoje, medienos pramonės ir apdirbimo, transporto ir logistikos atstovai – Vokietijoje, metalo pramonės įmonių – Švedijoje. V. Krolis pastebėjo, jog paskutinė šiemet verslo kelionė Klaipėdos statybos įmonėms rengiama lapkričio 9 – 12d., apsilankant vienoje didžiausių šios srities tarptautinių parodų „Batimat” Paryžiuje. Tokias verslo keliones tradiciškai siekiama maksimaliai panaudoti verslo ryšiams plėtoti: 11 įmonių atstovų bus surengti susitikimai Lietuvos Respublikos ambasadoje su Lietuvos diplomatais, dirbančiais ekonomikos srityje, Prancūzijos statybos įmonių asociacijos vadovais. Parodos metu įvyks iš anksto surengti susitikimai su mūsų verslininkus dominančių įmonių atstovais.

Kitąmet Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai pagal Klaipėdos miesto savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programą ketina surengti verslo kelionę į Kelną (Vokietija). Jau kitų metų sausį miesto baldų pramonės atstovai turėtų galimybę susipažinti su verslo naujovėmis vienoje didžiausių šios srities parodų pasaulyje, bus rengiami ir individualūs verslininkų susitikimai.

Atgijus uostamiesčio nekilnojamojo turto rinkai, šios srities atstovai kartu su miesto vadovais galės pristatyti būsimuosius investicijų projektus kitų metų kovą Kanuose (Prancūzija). Atsižvelgiant į tai, kad daugeliui verslininkų įdomi Ukrainos rinka, galimybės joje rasti naujų verslo galimybių, kitų metų rugsėjį Lietuvos diplomatams Ukrainoje bei Ukrainos prekybos ir pramonės rūmams talkinant ketinama surengti verslo kelionę į Kijevą, kur tuo pat metu vyks tarptautinė transporto ir logistikos paroda. 2006 m. planuojama, kad Klaipėdoje lankysis Vokietijos, Moldovos ir Norvegijos verslininkai.

Vida Kažuro

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.