Jei jums nusišypsojo laimė turėti namuose židinį, galite nuolat jausti ugnies šilumą ir ramią jėgą. Nuo senų senovės ugnis buvo laikoma apsaugos ir įkvėpimo simboliu. Bet net paprastos žvakės gali sukurti romantišką nuotaiką.
Rinkdamiesi žvakes atkreipkite dėmesį į spalvą ir medžiagą, iš kurios jos pagamintos. Ritualiniais tikslais, patalpoms valyti ir energetikai pagerinti naudokite rankų darbo vaškines žvakes.
Feng šui rekomenduoja žvakes žiebti šiaurrytinėje namo dalyje – taip padidinama žemės įtaka. Valomoji liepsnos galia naudinga alkovuose, nišose, kambarių kampuose.
Rinkdamiesi žvakės spalvą pamąstykite, kokio tikslo siekiate.
Rožinės žvakės pritraukia meilę, padeda kontaktui su vaikais.
Jei pavargote nuo skubos ir norite, kad namuose būtų juntamas pasitenkinimas, dekite melsvas žvakes.
Raudonos žvakės stiprina jausmingumą, aistrą ir fizinį aktyvumą. Jei santykiai su mylimuoju kiek atvėso, raudoną žvakę dekite pietvakarinėje miegamojo dalyje.
Geltonos žvakės pripildo namus optimizmo, skatina kuriamąją energiją, pritraukia sėkmę. Patartina jas uždegti susirinkus svečiams, su kuriais norėtumėte pafilosofuoti.
Žalios žvakės padeda pajusti harmoniją, jos degamos norint, kad namuose nieko netrūktų. Geriausia tai daryti pietvakarinėje turtus simbolizuojančioje dalyje.
Vakarėliui geriausiai tiks rožinės žvakės. Jos suteiks džiaugsmo, entuziazmo.
Violetinė žvakių spalva padeda prasiskverbti į slėpinių pasaulį, suvokti intuicijos paslaptis.
Baltos žvakės jungia visas spalvas. Jas galima degti bet kuriuo laiku bet kokioje vietoje. Būtent nuo jų sklinda tyrumas.
Žvakės kaip šventinio stalo papuošalas renkamos vienos spalvos, derančios prie staltiesės, servetėlių ir kitų priedų. Jei patiekiami tik šalti užkandžiai, geriausiai tiks aukštos žvakidės ir ilgos žvakės, kad maistas neįkaistų. Į žemas žvakides priimta statyti ilgas žvakes, į aukštas – trumpas. Labai gražiai atrodo kelių žvakių viename inde kompozicija. Iš pradžių tvirtinamos žvakės, po to pripilama vandens ir sumerkiamos gėlės trumpais stiebeliais.
Atšaldytos žvakės degs ilgiau. Prieš šventę jas reikėtų kelioms valandoms padėti į šaldytuvą. Visi valgomieji įrankiai ir metaliniai indai turi būti kruopščiai nušveisti, kad atspindėtų liepsnos žaismą.
Uždegę žvakę kelias minutes tylomis pažiūrėkite į liepsną. Susiliekite su Ugnies dvasia. Ir dėkingumo kupiną širdį atverkite ateities vaizdiniams.
Patalpų valymas
Šiuos ritualus sunku paaiškinti moksliškai. Jie priskirtini ezoterikai arba ribinei psichologijai. Bet svarbiausias rezultatas. Net truputis skeptiškumo atliekant minėtus ritualus nesukliudys pajusti tų pokyčių, kurie įvyksta baigus ritualą. Vis dėlto geriausia nusiteikti rimtai ir kuo labiau susikaupti.
Atsistokite prie laukujų durų. Atsipalaiduokite. Pajuskite savo kvėpavimą, savo rankas, kojas, oro temperatūrą. Susikoncentruokite ties tuo, ką jaučiate. Taip būkite tol, kol intuicija pakuždės, kad jau gana. Pajutę, jog lengvai „plaukiate”, tiksliai suformuluokite instrukciją pasąmonei. Pavyzdžiui: „Tegul mano namai tampa pilna meilės, džiaugsmo ir įkvėpimo taure”. Frazės kartoti nereikia. Po to uždekite žvakę stiklinėje žvakidukėje. Žiūrėkite į liepsnos centrą ir įsivaizduokite, kad ji plečiasi, jūs atsiduriate mirksinčios sferos viduryje. Pakelkite žvakę, pašaukite šviesą, kad užeitų į jūsų namus, po to nuleiskite žvakę ties krūtinės viduriu, perkelkite į kairę ir į dešinę. Taip padarysite kryžiaus ženklą – apsaugos ir jėgos simbolį. Apeikite visus namus pakartodami ritualą ten, kur manote esant reikalinga. Geriausia, jei viskas vyks spontaniškai, neįsitempus ir be pašalinių minčių, o jūsų judesiai primins šokį su žvake.
Užpučiant žvakes ant gimtadienio torto reikėtų rimčiau galvoti norus – gal vizuali koncentracija į liepsneles padės pasąmonei.
Parengė Kosma Baltutytė
jo.. zvakiu sviesa is tikruju turi stebuklingo uzburimo..
ar vienais ar kitais tikslais jos pasiteisina 100 proc.