Čekijos policija sulaikė penkis audinių banko Brno mieste darbuotojus, tarp jų – du gydytojus, už tai, kad jie nelegaliai pardavinėjo užsieniečiams žmogaus odą, skirtą transplantacijai. Tai penktadienį pranešė Čekijos naujienų agentūra ČTK.
Suimtieji lupdavo mirusių žmonių odą Čekijoje ir siųsdavo ją į Nyderlandus. Pinigai būdavo pervedami į jų asmenines sąskaitas. Penketas užsidirbo mažiausiai milijoną kronų, nors policija neatmeta galimybės, kad ši suma gali būti kelis kartus didesnė, sakė žurnalistams kovos su organizuotu nusikalstamumu skyriaus atstovė spaudai Blanka Kosinova.
Nelegalios prekybos žmogaus oda pėdsakus pareigūnai aptiko 2003 metais. Buvo pradėta slapta klausytis kai kurių įtariamųjų pokalbių. Taip pat pavyko sulaikyti siuntą, adresuotą audinių bankui Nyderlanduose.
Tarp sulaikytųjų yra buvęs Brno audinių banko vadovas ir jo pavaduotoja. Jie nepripažįsta savo kaltės ir teigia, kad oda buvo diriama legaliai, o į Nyderlandus ji buvo išsiųsta todėl, kad buvo reikalinga gaisro aukoms.
Brno audinių bankas buvo įsteigtas 1952 metais. Jau 13 metų jis siunčia transplantacijai skirtą medžiagą į užsienį. Pagal nuostatus, pinigai imami ne už pačius audinius, bet už jų parengimą ir laikymą.
2005-11-04 19:36