2008 metų Pekino vasaros olimpinėse žaidynėse bus kovojama dėl 302 medalių komplektų, arba vienu daugiau nei pernai Atėnuose.
Pirmąkart dėl olimpinių medalių bus kovojama 10 km plaukime atvirajame vandenyje, o moterys bėgs 3000 m su kliūtimis. Iš varžybų programos išbrauktos dvi moteriškos šaudymo rungtys – į judantį taikinį ir dupletai.
Stalo tenise vietoj vyrų ir moterų dvejetų varžybų vyks komandų turnyrai.
Kadangi IOC ir toliau laikosi siekio didinti moterų sportininkių skaičių, tai futbolo, žolės riedulio ir rankinio turnyruose komandų skaičius padidintas nuo 10 iki 12, tačiau IOC vykdomasis komitetas atmetė pasiūlymus į žaidynių programą įtraukti moterų boksą ir imtynes.
Dėl programos pakeitimų moterų skaičius žaidynėse padidės maždaug 80, o bendras sportininkų skaičius išliks tas pats – 10,5 tūkst. Pernai Atėnuose moterys sudarė 41 proc. visų sportininkų.
IOC taip pat oficialiai įpareigojo JAV olimpinį komitetą (USOC) grąžinti amerikiečio bėgiko Džeromo Jango 2000 metų Sidnėjaus olimpinių žaidynių estafetėje 4×400 m iškovotą aukso medalį. Toks sprendimas priimtas po Sporto arbitražo teismo (CAS) Lozanoje atmesti amerikiečio apeliaciją dėl diskvalifikacijos.
29 metų Dž.Jangas už dopingo vartojimą pernai lapkričio mėnesį buvo diskvalifikuotas iki gyvos galvos. Tokią bausmę jam skyrė JAV antidopingo agentūra už antrąjį draudžiamų preparatų vartojimo atvejį (EPO).
Prieš tai jis buvo įkliuvęs už nandrolono vartojimą 1999 metais prieš Sidnėjaus žaidynes ir dėl to neturėjo teisės jose dalyvauti. 2000 metų žaidynėse lemiamame finalo bėgime Dž.Jangas nedalyvavo, tačiau rungtyniavo atrankos varžybose.
Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) buvo rekomendavusi atimti medalius iš visų estafečių varžybose dalyvavusių amerikiečių, tačiau CAS paliko apdovanojimus, remdamasis Sidnėjuje galiojusia nuostata, kad dopingo atveju negalioja visos komandos atsakomybė už vieną asmenį.