Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis sekmadienį, atidarydamas tarptautinę konferenciją, skirtą NATO viešajai diplomatijai, pabrėžė jaunimo nevyriausybinių organizacijų svarbą pristatant Šiaurės Atlanto organizacijos tikslus esamose ir būsimose Aljanso narėse.
„Tai, kad mūsų visuomenė remia Lietuvos narystę NATO ir pritaria mūsų naujoms pareigoms Aljanse, daugiausia yra nevyriausybinių organizacijų nuopelnas”, – sakė ministras.
Jis kvietė Vidurio ir Rytų Europos valstybių jaunimo organizacijų atstovus aktyviai prisidėti informuojant visuomenę apie NATO vaidmenį besikeičiančiame pasaulyje.
„Be visuomenės paramos ir supratimo NATO taptų bereikšme”, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.
Spalio 23-24 dienomis Vilniuje vykstančioje tarptautinėje konferencijoje „Rytų Europos jaunimo organizacijų vaidmuo NATO viešojoje diplomatijoje” dalyvauja per 40 politinių ir nevyriausybinių jaunimo organizacijų atstovų iš Ukrainos, Moldovos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos.
Konferencijos metu tikimasi sukurti geresnius ryšius tarp regiono jaunimo organizacijų, skatinti juos dalintis patirtimi ir dirbti kartu ieškant sprendimų, kaip kūrybingai informuoti savo šalių visuomenes apie NATO ir kaip prisidėti prie teigiamo Aljanso įvaizdžio formavimo.
Konferenciją surengė Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) drauge su Užsienio reikalų ministerija. Renginį parėmė Krašto apsaugos ministerija bei NATO Viešosios diplomatijos padalinys.
Tuo pačiu metu Vilniuje vyksta neoficialios aukšto lygio NATO ir Ukrainos gynybos konsultacijos. Ukrainos delegacijos atstovai renginio pabaigoje susitiks su konferencijos dalyviais ir Lietuvos akademiniu jaunimu.
2005-10-23 17:41