Irako nepriklausoma rinkimų komisija (INRK) referendumo dėl Konstitucijos rezultatų paskelbimą atidėjo „keletui dienų”, sakoma komisijos pirmadienio pranešime spaudai.
Iki INRK pranešimo tikėtasi rezultatų sulaukti iki ketvirtadienio. Referendumas dėl naujosios šalies Konstitucijos patvirtinimo vyko šeštadienį.
Rinkimų komisija pažymėjo, jog „nors stengiamasi galutinius rezultatus pranešti kuo greičiau, šiai sunkiai ir sudėtingai užduočiai įvykdyti prireiks dar keleto dienų”.
„INRK toliau pranešinės rezultatus iš atskirų vietovių, vos tik jie bus patvirtinti”, – teigiama dokumente.
Komisija, kurios pareigūnai neoficialiai patvirtino, jog Konstitucija ratifikuota, taip pat ketina perskaičiuoti balsus tose rinkimų apylinkėse, kur „taip” arba „ne” balsavo daugiau nei 90 procentų žmonių.
Balsadėžių gabenimą į Bagdade esantį rinkimų centrą pirmadienį trikdė visame Irake siaučianti smėlio audra.
Konstitucijos priešininkai, daugiausia iš arabų sunitų mažumos, tvirtina, kad referendumas buvo klastojamas, ir abejoja, ar gali balsų skaičiavimas trukti taip ilgai.
Konstitucija bus patvirtinta, jei jai pritars daugiau nei pusė irakiečių, ir ne daugiau kaip trys provincijos ją atmes dviejų trečdaliu dauguma.
2005-10-18 09:43