„Lethe” albume – mistinė tapybos ir muzikos jungtis

Vilniuje, klube „Tamsta” bus pristatytas naujas unikalaus tapybos-muzikos projekto „Lethe” CD albumas.

Lethe – tai siurrealistinis miestas Anapus, kurio vizijos įkvėptas menininkas Artūras Šlipavičius nutapė paveikslų ciklą ir sujungė jį su muzika. Žymios avangardo grupės „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu” įkūrėjas astralinio miesto viziją tobulino 10 metų (1992-2002). „Lethe” garso takelius dailinininkas komponavo kartu su žymiu Lietuvos džiazo muzikantu, saksofonistu Vytautu Labučiu.

„Manau, kad jungiant vaizduojamąjį meną ir muziką gimsta stebuklas, – teigia A.Šlipavičius. – Kiekvienas meno vartotojas mato asmeninį nepakartojamą mono spektaklį. Tai nauja didžiojo teatro pradžia…” Nors pati idėja jungti tapybą su muzika neatrodo nauja, šis projektas meno pasaulyje unikalus. Lietuvoje tokių bandymų būta berods tik prieš gerą šimtmetį, kuomet simfonijas ir paveikslus savo vizijoms kūrė… M.K.Čiurlionis.

A.Šlipavičius – drąsus ir laisvas menininkas, avangardistas ir mistikas, jo atskleisto miesto vaizdai nežemiški – nevengiama ir tokių dalykų, kurie šiandieninei dailei nematyti, todėl neva neleistini. Tautinių meno kritikų vertinama nevienareikšmiškai, „Lethės” paroda susilaukia dėmesio iš užsienio – ji jau keliavo į Maskvą ir Peterburgą, dabar ruošiamasi aplankyti Graikiją, Australiją ir Šveicariją. Didžiausias parodos pristatymas Lietuvoje vyko 2003 metais Vilniaus rotušėje. Ciklas, sudarytas iš 33 tapybos darbų, galėtų būti eksponuojamas dažniau, tačiau dėl paveikslų dydžio jis gali įsitekti tik labai erdviose galerijose.

Nuolat papildyta, kelionė po Lethės miestą įgavo 3 muzikines dalis. Trečiąją, sumuojančią projekto dalį kompaktinės plokštelės formatu nutarė išleisti alternatyviosios muzikos leidykla „Dangus”. Solidus 8 puslapių digipack CD iliustruotas ciklo tapybos darbais. Efemeriško garso albumas peržengia akademines ribas – jis čeža, plaukia, suka kilpomis, žvanga ir muša, tai baugiai pritildamas, tai vėl suklegėdamas pasakiškai ekstravagantišku siautuliu.

Simboliška, jog šis albumas pristatomas Vėlinių išvakarėse. Graikų mitologijoje upė Leta žymėjo ribą tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulių. „Lethe” – lyg mažas tarpsnis tarp „čia” ir „ten”, į kurį siekė pažvelgti ekscentriškasis menininkas. Ant šios ribos jis pamatė miestą, kuris, pasak autoriaus, yra tarsi valstybė, lyg Vatikanas su savo įstatymais ir dvasine hierarchija. Kuriant jį remtasi Tibeto mirusiųjų knyga, bei Platono dialogais.

„Šis miestas yra šviesus, linksmas, truputėlį baugus, nes paslaptingas, – sako autorius. – Iš tiesų tai yra Anapilis, bet ne tik mirusieji ten gali patekti – ten patenka menininkai kūrybinės ekstazės metu, ten patenka mylintys, jei jų meilė tokia stipri, kad padeda atsispirti ir palikti šią žemę…”

Ketvirtadienį sostinės klube „Tamsta” naujasis projekto CD „Lethe City” bus pristatytas dviejų dalių renginiu. Koncerte pasirodys 12 žinomų muzikantų, kurie įgarsins tapybos darbų parodą ir vaizdo instaliaciją: A.Šlipavičius (rubaba), V.Labutis (įv. instrumentai), G.Simniškis (horuspikas), R.Kamičaitis (tabla), L.Šinkarenko (bosas), A.Anusauskas (klavišiniai), G.Laurinavičius (mušamieji), J.Milašius (gitara) ir choras „Juodoji sepija”.

Vakaras žada būti smagus ir šiltas, organizatoriai ir autoriai kviečia visus avangardinio meno ir džiazo mėgėjus. Pradžia 21.00 val. Kaina: 10 Lt.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.