Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) vadovybė ketina griežtai įvertinti atstovų Seime, perrinkusių frakcijos seniūną, veiksmus, kurie esą daro didžiulę žalą partijos autoritetui ir yra „pamynę visus partinės demokratijos principus”.
Partijos vadovui oponuojantys liberalcentristai tokius grasinimus vertina kaip besitęsiantį partijos valymą.
Kaip penktadienį Eltai sakė LiCS partijos vicepirmininkas parlamentaras Vytautas Bogušis, pirmadienį partijos valdyba spręs, kaip įvertinti naujo seniūno rinkimus, kurie buvo pavadinti neteisėtais, ir ar nesustabdyti juos suorganizavusių liberalcentristų narystės partijoje.
„Tai buvo partijos tarybos sprendimo (nekeisti ligšiolinio seniūno Algio Čapliko – ELTA) nevykdymas. Intrigos, be jokios abejonės, negali būti neįvertintos”, – pažymėjo LiCS vicepirmininkas.
Jo teigimu, atsižvelgdama į susiklosčiusią padėtį LiCS vadovybė bus priversta „su visu rimtumu” svarstyti, kaip turėtų būti elgiamasi su partijos valią ignoruojančiais nariais.
Pasak V. Bogušio, nemotyvuotas frakcijos seniūno pakeitimas prieš laiką „neprisideda prie partijos vertinimo visuomenėje gerinimo, daro žalą partijai, nepadeda ieškoti sutarimo frakcijos viduje”. Jis pasipiktino, kad rinkimuose dalyvavo ne tik savo narystę partijoje sustabdę, bet ir pašalinti asmenys.
„Tokie akibrokštai daro didžiulę žalą partijos autoritetui, jos narių vienybei, pakerta elementarų pasitikėjimą, – teigiama V. Bogušio pareiškime. – Giliai apgailestaudamas dėl tokio kai kurių partijos bičiulių elgesio, negaliu nepastebėti, kad juose nematau jokių naujų vertybinių idėjų, o tik pragmatišką valdžios siekimą”.
Penktadienį A. Zuokas savo asmeniniame interneto puslapyje pareiškė, esą „perversmų partijoje siekiantys kolegos daug šneka apie liberalizmą ir vertybes, tačiau būtent jie tas liberalias vertybes ir diskredituoja visuomenės akyse savo veiksmais”. „Būtent jie pamynė visus partinės demokratijos principus, paisydami tik savo interesų”, – pareiškė LiCS vadovas.
Kaip Eltai teigė Europos Parlamento narys liberalcentristas Eugenijus Gentvilas, kad partijos vadovybei ne pakeliui su kai kuriais kolegomis, paaiškėjo dar žiemą iš A. Zuoko interviu. Vėliau vidiniame susirašinėjime ne kartą buvo atskleisti ketinimai šalinti visus, kurie nepritaria lyderiui.
„Ieškoma preteksto atsikratyti kai kurių partijos narių. Seniūno rinkimai pateikiami kaip pretekstas. Bet partijai nevalia nurodinėti Seimo nariams, kad ir kaip vadas to norėtų. Mūsų įstatai nėra aukščiau už Konstituciją. Manau, kad partijoje sąmoningai didinama įtampa”, – kalbėjo E. Gentvilas.
Jo teigimu, šeštadienį Kaune vykusiame LiCS tarybos posėdyje A. Zuokas netikėtai pasiūlė priimti sprendimą, kad frakcija nekeistų seniūno. Didelė dalis tarybos narių atsisakė dalyvauti balsavime dėl nutarimo, apie kurį nebuvo užsiminta darbotvarkėje. Todėl šis balsavimas buvo apskųstas Etikos komisijai.
E. Gentvilas vylėsi, kad po šio priešiškų stovyklų apsižodžiavimo nė vienas liberalcentristas savo noru nepasitrauks iš partijos, o valdyba nepriims „karštų sprendimų”.
ELTA primena, jog ketvirtadienį Seimo opozicinės Liberalų ir centro frakcijos seniūnu išrinktas Algis Kašėta – partijos lyderio oponentų stovyklos atstovas. Ligtolinis frakcijos vadovas A. Čaplikas šiuos rinkimus pavadino perversmu ir įvertino kaip neteisėtus.
2005-09-23 15:41