Apsilankymas STT neišsklaidė parlamentarų abejonių dėl „abonento”

Galimą korupciją Vilniaus miesto savivaldybėje tiriančios Seimo laikinosios komisijos nariai antradienį Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) susipažino su pareigūnų turima operatyvine medžiaga apie vadinamąją įmonių grupės „Rubicon group” „juodąją buhalteriją”.

Po apsilankymo STT komisijos pirmininkė Loreta Graužinienė žurnalistams itin šykščiai ir atsargiai komentavo išgirstą medžiagą. Kai kurie kiti komisijos nariai tvirtino nesužinoję nieko, ko iki šiol nematė žiniasklaidoje.

„Įspūdis, bent jau man asmeniškai, susidarė toks, kad Lietuvoje turėtų veikti visa teisinė sistema su tam tikra atsakomybe. Teismai ir prokuratūra, ir kitos tarnybos turėtų dirbti išvien. Tą medžiagą, kurią išgirdau, man reikia gerai apmąstyti”, – sakė L. Graužinienė.

Nuo žurnalistų klausimo, ar sužinojo, kas yra paslaptingasis „abonentas”, L. Graužinienė išsisuko. Ji teigė, jog po apsilankymo STT „gerai pagalvos, kaip atsakyti į šį klausimą”.

Savo ruožtu komisijos narys liberalcentristas Rimantas Remeika žurnalistams tvirtino STT neišgirdęs nieko naujo, ko iki šiol nebūtų paskelbusi žiniasklaida. Anot parlamentaro, ikiteisminis tyrimas turės „parodyti ir įrodyti kai kuriuos dalykus”.

Su STT turima operatyvine medžiaga susipažino komisijos nariai, turintys teisę dirbti su slapta informacija. Jie dar turėtų apsispręsti, ar prašyti leidimo susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga.

Praėjusią savaitę STT direktorius Povilas Malakauskas ir laikinasis generalinis prokuroras Vytautas Barkauskas komisijos posėdyje atsisakė ne tik įvardyti galimą „abonentą”, bet ir prisipažinti, ar patys jau žino, kas yra šis asmuo.

Pareigūnai komisijai patvirtino, jog visuomenės informavimo priemonėse paskelbti duomenys apie įrašus „juodojoje buhalterijoje”, kurie patvirtina mokėjimus paslaptingajam „abonentui”, yra autentiški.

Gegužę LNK televizija paskelbė neva įmonių grupės „juodosios buhalterijos” įrašus, iš kurių matyti, jog už verslininkams palankius sostinės savivaldybės sprendimus bendrovė asmeniui, vadinamam „abonentu” arba „kolega”, sumokėjo 2,3 mln. litų.

Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas, Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas anksčiau atmetė įtarimus, jog jis yra vadinamasis „abonentas”.

Antradienį dienraštis „Lietuvos rytas” pranešė, esą komisijos išvadų projektas dėl kai kurių vis dar neva tiriamų dalykų parašytas jau rugpjūčio 22 dieną. L. Graužinienė ir kai kurie komisijos nariai esą jau turi ant oficialių blankų išspausdintus dokumentus, pavadintus išvadomis.

Dokumentuose teigiama, jog ne tik Vilniaus savivaldybė, bet ir Vyriausybė padarė daugybę įstatymų pažeidimų. Šios institucijos esą protegavo bendrovės „Eksimeta” verslo interesus Maskvoje, priiminėjo neteisėtus sprendimus dėl sklypo sostinėje, kuriame buvo pastatyta „Siemens” sporto bei pramogų arena, užsiiminėjo machinacijomis su sklypais, kurie turėjo būti sugrąžinami teisėtiems jų savininkams.

Rugpjūčio pabaigoje parengti dokumentų projektai, kurių dalis komisijos narių, pasak dienraščio, dar nėra matę, esą gali būti svarstomi jau šį trečiadienį.

Kaip antradienį žurnalistams teigė L. Graužinienė, „teisininkai greičiausiai suklydo, tai pavadindami išvadomis”. Pasak jos, dienraščio cituoti tekstai tėra vertinimo projektas, o ne išvados. Panašiai paviešintą informaciją įvertino ir R. Remeika.

Galimą korupciją Vilniaus miesto savivaldybėje ir sostinės mero A. Zuoko veiksmus tirianti parlamentinė komisija Seimui savo išvadas turės pateikti iki lapkričio 1 dienos. Komisijos darbą Seimas yra pratęsęs jos pačios prašymu.

2005-09-13 11:40

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.