Turgaviečių prekeiviai gaus atmintines apie prekėms reikalingus dokumentus

Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) atstovai susitiko su Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos (LSVPA) atstovais. Susitikimo metu buvo aptartos smulkiųjų verslininkų, prekiaujančių turgavietėse, problemos, susijusios su prekių, įvežamų iš Europos Sąjungos (ES) valstybių, įsigijimo dokumentais bei dažniausiai VMI pareigūnų nustatomi pažeidimai turgavietėse. Taip pat buvo diskutuojama, kaip bendromis VMI ir LSVPA pastangomis mažinti sąžiningam verslui žalingus šešėlinės ekonomikos reiškinius.
VMI tikrindama gyventojus, įsigijusius prekybos verslo liudijimus, dažnai nustato pažeidimų, susijusių su prekių, įsigytų ES valstybėse, įsigijimo dokumentais.
„Turgaviečių prekeiviai, veikiantys pagal prekybos verslo liudijimus, dažnai neturi prekių įsigijimo dokumentų – dažniausiai nustatomus pažeidimus turgavietėse susitikimo metu vardijo VMI viršininko pavaduotojas Daivis Zabulionis. – Smulkūs prekeiviai, įsigydami prekes iš vietos didmenininkų, neretai skundžiasi, jog pastarieji jiems prekes pateikia be dokumentų, o už šį pažeidimą baudžiamas pats prekeivis. Asociacija neturėtų toleruoti didmenininkų, kurie neišduoda prekių įsigijimo dokumentų prekybininkams“.
VMI paragino prekeivius informuoti apie tokius atvejus anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8-5) 212 56 25. Tokia informacija VMI pareigūnams itin praverstų – tai leistų net tik nustatyti įstatymų pažeidėjus, bet ir padėti smulkiesiems prekeiviams. Šiuo telefonu galima pranešti ir apie neetišką VMI pareigūnų elgesį.
Susitikimo metu dalyvavęs LSVPA pirmininkas Eduardas Šablinskas išreiškė pageidavimą pasirašyti su VMI tarpusavio bendradarbiavimo sutartį. „Tokia sutartis leistų efektyviau spręsti verslui aktualias su mokesčiais susijusias problemas bei glaudžiau bendradarbiauti tarp šalių“, – sakė E. Šablinskas. VMI artimiausiu metu informuos asociaciją apie sutarties pasirašymo galimybes.
VMI taip pat įsipareigojo artimiausiu metu parengti atmintines apie prekių, įvežamų iš ES valstybių, įsigijimo dokumentus, kurios bus išplatintos smulkiesiems verslininkams turgavietėse.

Valstybinė mokesčių inspekcija

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.