Skundas dėl „Ingo Baltic“ bankroto pasiekė teismą, jo įvertinimo laukiama ketvirtadienį

Trečiadienį po pietų Vilniaus apygardos teismą pasiekė skundas dėl bankroto bylos iškėlimo Rusijos kapitalo ne gyvybės draudimo bendrovei „Ingo Baltic“.

Bylą nagrinėjusi teismo teisėja Rita Kisielienė Eltai teigė, kad dokumente išdėstytas nepasitenkinimas dėl procesinės padėties, neteisingo įstatymų taikymo bei netinkamo aplinkybių teisinio vertinimo, taip pat dėl bankroto administratoriaus skyrimo aplinkybių.

„Nemažas dokumentas, daug papildomų dokumentų pridėta. Tikiuosi išanalizuoti jį kuo greičiau ir jau ketvirtadienį pateikti atsakymą“, – Eltai teigė R. Kisielienė.

Pirmadienį skundą paštu teismui išsiuntė viena iš nedidelių „Ingo Baltic“ kreditorių – automobilių stiklais prekiaujanti bendrovė „Autover Lietuva“, kurią atstovauja advokatų kontora „Kelpšas, Stančikas ir partneriai“.

Teismas per tris dienas nuo skundo užregistravimo privalo pateikti atsakymą, ar byla bus toliau nagrinėjama, ar skundas pripažintas nenagrinėtinu, dar gali nurodyti ištaisyti skundo trūkumus. Pasak R. Kisielienės, atsakymą teismas turėtų pateikti vėliausiai šį penktadienį.

„Kol kas teismo nutartis dėl bankroto nėra sustabdyta. Tai būtų gera žinia visiems, kurie suinteresuoti šios bylos nagrinėjimu. Nuo to, kad bus peržiūrėta byla, visiems bus gerai. Bus nurodyta naujų aplinkybių – gerai, kad atsiranda žmonių aktyvumas, neabejingumas viskam“, – trečiadienį sakė R. Kisielienė.

„Dėl Draudimo įstatyme įtvirtinto ydingai trumpo bylos nagrinėjimo 7 dienų termino nei teismas, nei juolab kreditoriai neturėjo galimybės išsamiai ištirti bei išsiaiškinti, ar šioje byloje nėra tyčinio bankroto požymių, todėl siekiant nustatyti susidariusios situacijos kaltininkus ir apginti kreditorių interesus, būtina bankroto bylos iškėlimo klausimą svarstyti iš naujo“, – antradienį sakė advokatų kontoros „Kelpšas, Stančikas ir partneriai“ advokatas Tadas Kelpšas.

Teisėja, Draudimo priežiūros komisija (DPK) ir Transporto priemonių draudikų biuras Eltai teigė dar negalį komentuoti, kaip bus su „Ingo Baltic“ klientų sutarčių galiojimu, jeigu teismo nutarties skundas bus priimtas.

„Ingo Baltic“ bankrotą rugpjūčio 10 dieną inicijavo DPK, o Vilniaus apygardos teismas iškelti bankrotą nusprendė rugpjūčio 19 dieną.

Sprendimas turėjo įsiteisėti per 10 dienų, o tam atsitikus būtų nustojusios galioti visos „Ingo Baltic“ sudarytos draudimo sutartys. Bankrotas turi atsiliepti apie 90 tūkst. „Ingo Baltic“ klientų, iš jų 73 tūkst. – apsidraudusių vairuotojų civilinę atsakomybę

DPK teismui pateikė duomenis, kad birželio 30 dieną „Ingo Baltic“ turtas sudarė 26,6 mln. litų, o įsipareigojimai siekė 32,6 mln. litų. Bendrovės nuosavas kapitalas buvo neigiamas, ne visas turtas buvo realus bei likvidus.

Pernai „Ingo Baltic“ patyrė 4,68 mln. litų nuostolių, užpernai buvo uždirbusi 215 tūkst. litų pelno. 2004 metais „Ingo Baltic“ pasirašytos draudimo įmokos išaugo daugiau nei du kartus ir sudarė 35,38 mln. litų, arba 5,2 proc. šalies ne gyvybės draudimo rinkos.

Didžiausia Rusijos draudikė „Ingostrakh“ su antrine įmone „InVest Polis“ valdo 61,78 proc. „Ingo Baltic“ akcijų, 38,1 proc. priklauso kitai Lietuvos draudikei „Baltijos garantas“.
2005-08-31 15:42

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.