Pranešti apie mokyklos nelankančius vaikus bus galima nemokamu telefonu

Švietimo ir mokslo ministerija, siekdama pritraukti į mokyklą jos nelankančius arba nenuolat lankančius vaikus, trečius metus iš eilės vykdo akciją „Mokyklon? Pakeliui!“.
Akcijos „Mokyklon? Pakeliui!“ tikslas – pritraukti į mokyklą jos nelankančius arba ne nuolat lankančius vaikus ir paskatinti visuomenę prisidėti prie šios problemos sprendimo.

„Ministerija kartu su mokiniais, mokyklų bendruomene ir su visuomenės pagalba jau keletą metų stengiasi padėti kiekvienam vaikui atrasti kelią į mokyklą ir suprasti mokyklos ir mokymosi naudą. Mokyklos vengiančiam lankyti vaikui reikalingas tik nedidelis postūmis iš šalies ir jis grįš į mokyklą, galbūt taps puikiu specialistu ir svarbiausia geru žmogumi“, – pažymi švietimo ir mokslo ministras Remigijus Motuzas.

Rugsėjo 1 d. – spalio 31 d. veiks nemokama telefono linija 8 800 10118, kurią specialiai šiai akcijai įrengė AB „Lietuvos telekomas“. Paskambinus nemokamu telefonu bus galima pranešti apie mokyklos nelankančios ar pamokų metu ne mokyklose esančius vaikus.
Taip pat ministras pažymėjo, kad daugelis valstybės institucijų deda daug pastangų, kad visi vaikai mokytųsi. Į švietimo sistemą grįžta ir tie, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių anksčiau nutraukė mokslus.
Švietimo įstatyme įteisinta priemonės, kurios apsaugo vaikus nuo „iškritimo“ iš mokyklos ar jos nelankymo. Tai įvairi ministerijos ir savivaldybių remiama popamokinė veikla, būreliai, prailgintos klasės, daugiau nei 800 socialinių pedagogų kasdieninis darbas, mokinių vežiojimas, nemokamas maitinimas beveik trečdaliui mokinių, mokyklų finansavimas pagal lėšų skyrimo vienam mokiniui principą.
Jau šiemet šešiose Lietuvos savivaldybėse bus pradėtas įgyvendinti ES struktūrinių fondų remiamas projektas „Iškritusių iš mokyklos mokinių grąžinimas“, kuriuo bus sukurtas pilotinis pagalbos modelis mokyklos nelankantiems vaikams.

Tačiau šiais metais ir patys mokiniai aktyviai įsijungs į šio klausimo sprendimus. Lietuvos mokinių parlamento ir Lietuvos moksleivių sąjungos atstovai savo ir kaimyninėse mokyklose inicijuos nedidelius renginius ir akcijas. „Pasitikim naujoką“ – tai mokinių pagalba parama naujai į mokyklą atėjusiam mokiniui. Parodyti mokyklą, supažindinti su jos tradicijomis, įtraukti į savo draugų būrį – tokie pagrindiniai tikslai. Reguliarūs „Priešpiečiai su &“ – tai mokinių seniūnų organizuojami susitikimai su mokyklos administracija, mokytojais, tėvų atstovais aptarti problemėles ir rūpimus klausimus ir kt.

Pagrindinis akcijos rėmėjas – AB „Lietuvos telekomas“. Liniją 8-800-10118 aptarnauja UAB ,,Lintel“ Kontaktų centras.
„Pritraukiant vaikus į mokyklą svarbi tiek valstybės politika, tiek vietos valdžios, kiekvienos mokyklos iniciatyva. Tačiau ypatingai svarbi kaimyno, bendruomenės, visuomenės parama, todėl jau trečius metus mielai padedame įgyvendinti šią akciją“, – sakė akcijos rėmėjo Ryšių su visuomene ir komunikavimo skyriaus direktorius Valdas Kaminskas.

Gauta informacija bus operatyviai perduodama atsakingiems savivaldybių padaliniams.

Akcija „Mokyklon? Pakeliui!“ didžiąja dalimi nukreipta į suaugusiuosius, kurie galėtų paskatinti ir pasirūpinti, kad vaikai ateitų į mokyklą: mokyklos nelankančių vaikų kaimynus, mokytojus. Jiems bus skirti ir televizijos bei radijo klipai, kviečiantys padėti surasti vaikui kelią į mokyklą. Suaugusiuosius atkreipti dėmesį į mokyklos nelankančius vaikus skatins televizijos bei radijo klipai „Padėk vaikui rasti kelią į mokyklą“.

Akcija vyks trečius metus iš eilės. Pirmųjų akcijų metu sulaukta daugiau nei 2500 skambučių, daugiau nei 1000 konkrečių pranešimų apie vaikus pamokų metu neesančius mokykloje perduota savivaldybių atsakingiems asmenims. Šiais metais akcija vyksta po Draugiškos mokyklos metų skėčiu.

Akciją inicijuoja Švietimo ir mokslo ministerija. Pagrindiniai informaciniai partneriai: Lietuvos televizija, Lietuvos radijas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.