Apskųsta „Ingo Baltic“ bankroto nutartis

Rusijos kapitalo ne gyvybės draudimo bendrovės „Ingo Baltic“ bankroto nutartis apskųsta Lietuvos apeliaciniam teismui.

Tai padarė viena iš bendrovės kreditorių – automobilių stiklais prekiaujanti bendrovė „Autover Lietuva“, kuriai atstovauja advokatų kontora „Kelpšas, Stančikas ir partneriai“.

„Dėl Draudimo įstatyme įtvirtinto ydingai trumpo bylos nagrinėjimo 7 dienų termino nei teismas, nei juolab kreditoriai neturėjo galimybės išsamiai ištirti bei išsiaiškinti, ar šioje byloje nėra tyčinio bankroto požymių, todėl siekiant nustatyti susidariusios situacijos kaltininkus ir apginti kreditorių interesus, būtina bankroto bylos iškėlimo klausimą svarstyti iš naujo“, – sakė advokatas Tadas Kelpšas.

„Ingo Baltic“ bankrotą rugpjūčio 10 dieną inicijavo Draudimo priežiūros komisija, o Vilniaus apygardos teismas iškelti bankrotą nusprendė rugpjūčio 19 dieną.

Sprendimas turėjo įsiteisėti per 10 dienų, o tam atsitikus būtų nustojusios galioti visos „Ingo Baltic“ sudarytos draudimo sutartys. Bankrotas turi atsiliepti apie 90 tūkst. „Ingo Baltic“ klientų, iš jų 73 tūkst. – apsidraudusių vairuotojų civilinę atsakomybę

Advokatų teigimu, kreditoriai buvo nušalinti nuo vykdomų bankroto procedūrų, nes iki šio momento draudimo įmonės bankroto byloje dalyvavo tik Draudimo priežiūros komisija (DPK) ir pati draudimo įmonė.

„Kreditoriai yra sukrėsti dėl to, kad Draudimo priežiūros komisija į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo kreipėsi tik tuomet, kai draudimo bendrovės pradelsti įsipareigojimai buvo net kelis kartus didesni nei į balansą įrašyto turto vertė“, – teigiama pranešime spaudai.

Įmonių bankroto įstatymas numato, kad bankroto byla keltina jau tuomet, kai pradelstos skolos viršija tik pusę į įmonės balansą įtraukto turto vertės.

Advokatų kontora „Kelpšas, Stančikas ir partneriai“ įtaria, kad DPK, naudodamasi Draudimo įstatymo suteikta teise sudaryti kreditorių komitetą bei teikti bankroto administratorių teismui, pasirinkdama sau palankius asmenis taip gali nuslėpti nuo visuomenės savo darbo broką.

Šias abejones esą patvirtina DPK sprendimas teismui pateikti bankroto administratorių, kuris šiuo metu nevykdo nė vienos įmonės bankroto procedūros, be to, leidimą teikti bankroto administravimo paslaugas įgijo tik praėjusiais metais.

„Ingo Baltic“ bankroto administratorius – Juozas Dzekunskas. Pasak spaudos, jo žmona yra dirbusi „Ingo Baltic“.

DPK teismui pateikė duomenis, kad birželio 30 dieną „Ingo Baltic“ turtas sudarė 26,6 mln. litų, o įsipareigojimai siekė 32,6 mln. litų. Bendrovės nuosavas kapitalas buvo neigiamas, ne visas turtas buvo realus bei likvidus.

Didžiausia Rusijos draudikė „Ingostrakh“ su antrine įmone „InVest Polis“ valdo 61,78 proc. „Ingo Baltic“ akcijų, 38,1 proc. priklauso kitai Lietuvos draudikei „Baltijos garantas“.
2005-08-30 17:40

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.