Teatro vadovo postą užims jo solistas

Praėjusią savaitę pasibaigusį Kultūros ministerijos skelbtą konkursą Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovo pareigoms eiti laimėjo šio teatro solistas Benjaminas Želvys. Kiti pretendentai į šį postą buvo Muzikinio teatro solistas Tomas Ladiga ir vilnietis dainininkas, Vilniaus pedagoginio universiteto docentas Egidijus Mažintas.

Keturiasdešimt devynerių metų Benjaminas Želvys nuo 1986 metų, kai baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją (dabar – Lietuvos teatro ir muzikos akademija) dainuoja Muzikinio teatro scenoje. Baritono kūrybinę biografiją ženklina dvidešimt penki vaidmenys operose, operetėse ir miuzikluose, gastroliniai koncertai Kuboje, Lenkijoje, Suomijoje, Vengrijoje, JAV, Rusijoje. „Baritonų trio“ dalyvis kartu su kolegomis Gediminu Maciulevičium ir Danielium Vėbra organizuoja šiemet jau ketvirtą kartą vykusį populiarų tarptautinį festivalį „Operetė Kauno pilyje“.

Paklaustas, kodėl sceną keičia į vadovo postą, B.Želvys „Kauno dienai“ sakė, kad neketina atsisakyti dainuoti spektakliuose ir tą suderins su naujomis pareigomis. „Jaučiu savyje potenciją ir galėjimą nuveikti kažką naudingo miestui, teatrui ir šalies kultūrai. Mano įsitikinimu, Kaune populiarus Muzikinis teatras turi būti gerai žinomas ir platesniu mastu, nes yra to vertas“, – teigė konkursą laimėjęs naujasis teatro vadovas.

„Teatre atsiras permainų, tačiau iš peties nebus kertama. Į vadovo postą ateinu su nuostata, kad reikia eiti evoliucijos, ne revoliucijos keliu. Mano manymu, Muzikiniame teatre turi suaktyvėti keitimasis trupėmis, solistais su kitais sceniniais kolektyvais – tai atnaujintų jo afišą“, – sakė B.Želvys.

Naujasis teatro vadovas neketina likti nuošaly formuojant repertuarą: „Nebijau jokio darbo, tačiau nesirengiu atsidėti tik ūkiniams ir administraciniams reikalams. Vadybai bus surinkta komanda. Sprendžiant repertuaro klausimus, turės būti aktyvesnė visuomeninė institucija – teatro taryba, kurios vadovas renkamas. Repertuaras negali būti vieno žmogaus rankose“, – teigė Benjaminas Želvys.

Nuo 1991 metų sausio iki šių metų gegužės Muzikinio teatro vadovo poste buvo režisierius Gintas Žilys. Dabar jis yra Muzikinio teatro meno vadovas ir džiaugiasi nusimetęs ūkinių reikalų naštą. Tačiau, G.Žilio nuomone, teatro repertuaro formavimas turi likti būtent meno vadovo rankose.

Penktadienį kultūros ministras Vladimiras Prudnikovas bendram pokalbiui apie Muzikinio teatro ateitį ir repertuaro politiką buvo pasikvietęs meno vadovą Gintą Žilį, konkursą laimėjusį naująjį teatro vadovą Benjaminą Želvį ir į šį postą pretendavusį solistą Tomą Ladigą. Kaip vakar redakcijai sakė Muzikiniame teatre, kultūros ministro pasirašytas įsakymas dėl vadovo paskyrimo teatro dar nėra pasiekęs.

Pernai permainų būta ir Kauno valstybiniame dramos teatre. Nuo 2004 metų pavasario jis irgi turi ne tik vadovę – Iną Pukelytę, bet ir meno vadovą – režisierių Gintarą Varną.

Rūta Kanopkaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.