Būtina apsaugoti vaikus ir paauglius nuo žalingo interneto turinio

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė, dalyvaudama spaudos konferencijoje, kurioje pristatyta programa „Saugesnis internetas“, pabrėžė, kad jos vadovaujamoje įstaigoje apie grėsmę nepilnamečiams, naudojantiems internetu, žinoma jau seniai – pradėtas tyrimas savo iniciatyva, darbą pradėjo kontrolierės inicijuota darbo grupė. „Mokyklose tokios problemos nėra, ten internetu vaikai naudojasi ribotai. Tačiau didžiausią žalą nepilnametis gali patirti naršydamas internete savo namuose. Tėvai dažnai net neįsivaizduoja kokios gali būti pasekmės, todėl ne visada domisi ką vaikas daro prie kompiuterio, arba nepakankamai skiria dėmesio. O juk jiems tenka atsakomybė už vaikų nepriežiūrą. Ne tik vaikus, bet ir tėvus būtina šviesti“ – šiandien sakė Rimantė Šalaševičiūtė.
Vaiko teisių apsaugos įstaiga yra gavusi ir susirūpinusių tėvų pranešimus apie vaikų priklausomybę nuo kompiuterinių žaidimų. Vilniaus priklausomybės ligų centro duomenimis vaikų nepriklausomybės skaičiai didėja – vien sostinėje gydomi 16 14-16 metų paauglių, 12 iš jų Vilniaus miesto gyventojai.

Įvertinusi kompiuterinių kavinių, salonų veiklos negatyvius aspektus, atsižvelgdama į kompetentingų institucijų pateiktus šios problemos vertinimus, nuomonę dėl galiojančių teisės aktų tobulinimo ar naujų priėmimo tikslingumo, siekiant spręsti tinkamo mokyklų lankomumo, vaikų poilsio ir apsaugos nuo smurtinių kompiuterinių žaidimų ir neigiamos viešosios informacijos internete klausimus Vaiko teisių apsaugos kontrolierė gegužę surengė diskusiją kompiuterinių kavinių, salonų veiklos probleminiams aspektams aptarti, kur buvo nuspręsta suburti darbo grupę interneto kavinių, salonų veiklai, darančiai žalingą poveikį vaiko fiziniam, protiniam ar doroviniam vystymuisi įvertinti. Darbo grupės rezultatas – Seimui bus parengti it teikiami atitinkami įstatymo ir kitų teisės aktų projektai.

Šiandien Vaiko teisių apsaugos kontrolierė dėkojo projekto „Saugus internetas“ iniciatoriams – telekomunikacijų bendrovei „Bitė Lietuva“, Švietimo ir mokslo ministerijai ir Socialinių ir psichologinių paslaugų centrui. „Jeigu ši programa bus realizuota – tai padės išspręsti daugelį problemų“.

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Vaikai su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.