Įįvyko finalinis 2005 metų Lietuvos ultimeito čempionato etapas

Šį savaitgalį Gargždų centriniame stadione įvyko finalinis 2005 metų Lietuvos ultimeito čempionato etapas. Čempionate, kurį sudarė 3 etapai balandį, birželį ir rugpjūtį, dalyvavo 5 komandos moterų ir 7 komandos atviroje grupėje iš Vilniaus, Trakų Vokės, Prienų, Gargždų, Krakių (Kėdainių raj.) bei Zarasų.

Atviros grupės nugalėtoja tapo „Taško” komanda iš Zarasų, antra liko „Zeppelins” komanda iš Vilniaus, o trečia – „Vorai” iš Trakų Vokės. Moterų grupėje stipriausios buvo vilnietės ‘Zeppelins”, finaliniame etape po atkaklios kovos rezultatu 13:12 nugalėjusios ‘Taško” merginas iš Zarasų.

Taip pat pirmą kartą Lietuvoje įvyko ir skraidančio disko metimo į tolį rungtis, kurioje nugalėjo Mindaugas Pošius iš Zarasų, 175 g plastikinį ultimeito diską numetęs 78,30 m.

Ultimeitas yra nekontaktinis, komandinis, vienas iš skraidančiojo disko sporto šakos žaidimų, atsiradęs praeito amžiaus antroje pusėje JAV, šiuo metu jau įtrauktas į Pasaulio žaidynių programą. Jis jungia kelių sporto šakų – futbolo, krepšinio, amerikietiško futbolo – elementus į paprastą, patrauklų ir dinamišką žaidimą. Ultimeitas lauke žaidžiamas 100 m ilgio ir 37 m pločio aikštelėje, kurios galuose yra po 18 m ilgio taškų pelnymo zoną. Aikštelėje žaidžia po 7 kiekvienos komandos žaidėjus.
Pagrindinis ultimeito žaidimo ‘įrankis” – skraidantis diskas (žinomas kaip skraidanti lėkštė). Jo naudojimo sportiniuose žaidimuose pradžia siejama su 1947 m., kai JAV vienoje iš konditerijos mokyklų studentai per pertraukas, iš nuobodulio pradėjo mėtyti puodų dangčius. Tai išvydęs konstruktorius Fredas Morisonas 1948 m. pagamino pirmąją skraidančiąją lėkštę iš plastiko.

Svarbiausias šio žaidimo tikslas – išlaikyti žaidimo dvasią (angl. Spirit of the game), kuri grindžiama tolerancija, gera valia, sportine garbe ir meistriškumu. Kiekvieno turnyro metu visos komandos balsuodamos išrenka komandą, kuri geriausiai atitinka išvardintus kriterijus. Ši komanda gauna „Žaidimo dvasios’ apdovanojimą, kuris yra garbingiausias turnyro pasiekimas. Lietuvos ultimeito čempionate abiejose grupėse šis apdovanojimas atiteko čempionams – „Zeppelins” ir „Taško” komandoms.

Tai pirmasis Lietuvos ultimeito čempionatas vasaros sezonu. Praeitą žiemos sezoną jau vyko pirmasis ultimeito salėje čempionatas.

Lietuvos Ultimeito Čempionato 2005 vasara galutinė komandų rikiuotė

Moterų pogrupis

1. Zeppellins (Vilnius)
2. Taškas (Zarasai)
3. Gargždai (Drevernos PSK)
4. Vorės (Trakų Vokė)
5. Vaivorykštė (Krakės, Kėdainių raj.)

Žaidimo dvasios prizas: Zeppellins (Vilnius)

Atvirasis pogrupis

1. Taškas (Zarasai)
2. Zeppellins (Vilnius)
3. Vorai (Trakų Vokė)
4. Briliantais sninga (Vilnius)
5. UŽA (Vilnius)
6. Ąžuolas (Prienai)
7. Vaivorykštė (Krakės, Kėdainių raj.)

Žaidimo dvasios prizas: Taškas (Zarasai)

Lietuvos skraidančiojo disko federacija

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.