Paskutinį vasaros savaitgalį atvėsus orams iš uostamiesčio gatvių traukėsi ledų prekeiviai, o lauko kavinės stovėjo ištušėjusios.
Vis dėlto tai negadino nuotaikos Klaipėdos verslininkams – miesto kavinių ir barų vadovai vienbalsiai tvirtino, kad ši vasara jų verslui buvo sėkmingesnė už praėjusią.
Suvalgė tūkstančius didžkukulių
Kavinių vadovai tvirtina, kad šią vasarą klaipėdiečiai pramogavo daugiau, o ypač džiaugiasi turistų gausa. Užsieniečių Klaipėdoje apsilankė daugiau ir jie buvo dosnesni.
„Palyginus su ankstesne, ši vasara buvo tikrai geresnė. Sulaukėme daugiau svečių, jie daugiau suvalgė, ypač – mūsų lietuviškos virtuvės patiekalų”, – vasaros rezultatus apžvelgė „Forto dvaro” Klaipėdos padalinio vadovė Vilma Lankauskaitė.
Pasak jos, ypač daug suvalgyta populiariųjų didžkukulių bei bulvinių blynų. Paskaičiuota, kad vien per tris vasaros mėnesius pagaminta ir parduota didžkukulių už 90 tūkstančių litų. „Forto dvare” skaičiuojami ir apsilankantys klientai: iš viso jų vasarą sulaukta maždaug 50 tūkstančių.
„Labai daug buvo ir užsieniečių, jiems labai įdomi lietuviška virtuvė”, – pastebi pašnekovė.
V. Lankauskaitė pripažįsta, kad vasara nebuvo pati karščiausia, tačiau tai didelės įtakos klientų srautams neturėjo. „Priešingai – kai orai šaltesni, pas mus žmonių apsilanko daugiau. Juk lyjant nevažiuosi prie jūros ar kur į gamtą. Ir dabar oras bjaurus, lyja, bet pas mus svečių netrūksta”, – sakė V. Lankauskaitė.
Pasigenda valdžios dėmesio
Kelių uostamiesčio centre esančių barų savininkas Stanislovas Kusas taip pat sakė neturįs dėl ko skųstis: verslas sekėsi labai gerai.
„Verslo atžvilgiu vasara buvo tikrai gera: geriausia iš visų, – džiaugėsi S. Kusas. – Daugiau sulaukėme tiek klaipėdiečių, tiek užsieniečių. Dar geriau nei praeitą vasarą sekėsi Jūros šventės metu, bet, matyt, pirmiausia todėl, kad mieste buvo mažiau prekybos taškų.”
Verslininkas ypač džiaugėsi, kad Klaipėda vis labiau vilioja turistus. Kita vertus, S. Kusas įsitikinęs, kad turistų būtų kur kas daugiau, „jei miesto valdžia galų gale imtųsi rūpintis mirusiu Klaipėdos senamiesčiu”.
„Mūsų valdžia senamiesčiu visai nesirūpina. Pažiūrėkite, kaip jis atrodo: pastatai, gatvės atrodo apgailėtinai. Ką turi pagalvoti užsienietis?” – ne kartą senamiesčio verslininkų keltą problemą vėl primena S. Kusas.
Anot verslininko, kol Klaipėda kaip diena nuo nakties skiriasi nuo kitų Vakarų Europos miestų, kurių senamiesčiuose gyvenimas verda iki pat išnaktų.
„Mūsų senamiestis – miręs, nes turime laikytis gausybės apribojimų. Pavyzdžiui, negalima groti muzikos, nes tuoj pamatuos decibelus ir nubaus, nors pravažiuojančios mašinos sukelia dar didesnį triukšmą nei mes”, – piktinosi barų savininkas.
Trukdė statybininkai
Herkaus Manto gatvėje šią vasarą intensyviai darbavęsi statybininkai gerokai patrukdė baro „Jorkas” Mažvydo alėjoje verslui: „Atrodo, kad jie visą vasarą mūsų pašonėje triukšmavo, burzgė mašinos, o kur dar dulkės, – sakė vadybininkas Tomas. – Žinoma, kad dėl to sumažėjo apyvarta, nes daug praeinančių žmonių galvojo, kad čia mūsų baras remontuojamas, o kitiems tiesiog trukdė triukšmas.”
Vis dėlto vadybininkas sakė, kad jie patenkinti vasaros rezultatais – lankytojų buvo nemažai tiek dienomis, tiek vakarais.
Birželio viduryje atidarytos liaudiškos užeigos „Troba” savininkai tvirtina, kad idėja toliau nuo miesto centro įkurti šią pramogų oazę pasiteisino.
„Sekasi gerai, daug žmonių. Atvažiuoja ir turistai, nors čia ir ne miesto centras”, – sakė bendrasavininkis Valdas Adomavičius.
Giedrė Petkevičiūtė