Nuo žmonių dantimis ginasi net ežiai

Dažniausiai žmonės būna apkandžiojami ar apdraskomi savų ir svetimų kačių bei šunų, tačiau kartais pasitaiko, kad dantis suleidžia gyvūnas, kurį net ir matęs yra ne kiekvienas.

Rokiškio rajono Gylių kaimo gyventoja 66 metų Stefa Maželienė jau atsigavo po streso, kurį patyrė, kai prieš tris dienas jai į ranką netikėtai įkando žiurkė.

Tačiau moters dar laukia penkios nelabai malonios skiepų nuo pasiutligės injekcijos.

Tuo tarpu Stasiūnų kaime gyvenantis 11-metis Andrejus S. tokių injekcijų kursą jau baigia iškęsti. Prieš tris savaites berniukui į pirštą dantis buvo suleidęs kurmis.

Rajono medikai „Panevėžio rytui” pasakojo prisimenantys atvejų, kai žmonės nukentėjo nuo kiaulės ir net ežio dantų.

S.Maželienė „Panevėžio rytui” pasakojo, kad jos susidūrimas su žiurke įvyko vėloką praėjusio antradienio vakarą tuščiame tvarte.

„Gyvulių senokai nebelaikome, į tvartą kartais užklysdavo tik kalakutai. Tądien jie iškapstė krūvelėje laikytas medžio skiedras, skirtas pakratams.

Kai kalakutus uždariau į jų aptvarą, nuskubėjau į tvartą sutvarkyti skiedrų. Ėmiau jas glėbeliais ir vėl dėjau į krūvą. Vos pačiupau skiedrų glėbį, staiga dešinės rankos plaštaką nutvilkė skausmas”, – apie nuotykį tvarte pasakojo S.Maželienė.

Moteris sakė ne iš karto supratusi, kas nutiko.

„Buvo jau gera prietema, tvarte nemačiau jokio gyvūno, kuris galėtų man įsisegti į ranką. Todėl net šmėkštelėjo mintis, kad mane bus užpuolusi kokia gyvatė”, – savo neramias spėliones prisiminė S.Maželienė.

Tik atidžiau apsidairiusi moteris pamatė į dvigubų tvarto durų tarpą sprunkančią žiurkę. „Tai buvo ne kokia apsususi dvasna, o riebi didelė žiurkė žvilgančiu kailiu”, – ją sužalojusį graužiką apibūdino nukentėjusioji.

Anot S.Maželienės, atlėgus patirtam stresui, pradėjo skaudėti ir gausiai kraujuoti žiurkės įkąstą ranką. Kitos dienos rytą moterį jos sūnus nugabeno į Rokiškį. Ligoninėje žaizda buvo sutvarstyta, suleista medikamentų nuo infekcijos ir skirta injekcijų nuo pasiutligės.

Nei kada nors anksčiau, nei po nuotykio S.Maželienė sakė savo sodyboje nepastebėjusi nė vienos žiurkės.

Pas senelius Žiobiškio kaime rugpjūčio pradžioje atostogavęs Andrejus S. „Panevėžio rytui” pasakojo kurmį pagavęs prie ežero. „Tądien buvau susiruošęs žvejoti. Paežerėje pamačiau žolėse lakstantį keistą juodą gyvūnėlį”, – nuotykį prisiminė berniukas.

Andrejus S. sakė netrukęs atpažinti, kad tai kurmis, nes labai jau mažos ir beveik užmerktos buvo gyvūnėlio akys.

Kurmį pačiupęs už trumputės uodegos, berniukas jį nunešė parodyti močiutei. Kol kurmį nešė, šis buvo ramus, tačiau, kad močiutei būtų jį patogiau apžiūrėti, Andrejus S. kurmį paėmė į rankas. Tuomet gyvūnėlis ir suleido dantis berniukui į pirštą.

Anot Andrejaus, žaizdelė buvo negili ir skausmo jis beveik nejuto. Kurmį berniukas nunešė į kaimyno daržą ir paleido.

Nuotykis su kurmiu būtų ir pamirštas, jei ne po penkių dienų į kaimą atvykusi Andrejaus motina. Išgirdusi, kas nutiko, moteris negaišdama nuvežė sūnų pas medikus, šie Andrejui skyrė injekcijų nuo pasiutligės.

Kaip „Panevėžio rytui” sakė Panevėžio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus gydytojo epizoologo padėjėja Regina Macijauskienė, žmones kartais apkandžioja į sodybas atklydę pasiutę laukiniai gyvūnai: kiaunės, lapės.

Tačiau, anot R.Macijauskienės, kartais dantis į žmogų suleidžia labai nekaltai atrodantys gyvūnai. Medikė atsimena prieš keletą metų buvus įvykį, kai žmogui įkando ežiukas.

„Žinoma, gyvūnėlis pats nepuolė, o dantis suleido gindamasis nuo paėmusio jį į rankas žmogaus”, – sakė specialistė.

R.Macijauskienė atsimena buvus atvejį, kai žmogui įkando kiaulė. „Tačiau gyvulys tikrai nebuvo pasiutęs. Skerdžiama kiaulė įkando iš skausmo”, – sakė medikė.

Diana Makšimienė,

www.panrytas.lt

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.