Pirkinius gadina etikečių pėdsakai

Prekybos centruose parduodamų prekių ženklinimas kelia pirkėjams nemažai rūpesčių. Dažnai pasitaiko, kad nuo pirkinių etiketes tenka gramdyti net keliolika minučių, į pagalbą pasitelkus kempinėlę, indų plovimo skystį ar net spirituotą dėmių valiklį.

Kai kurias etiketes nuo prekių nulupti lengva ir pėdsakų nelieka. Tačiau neretai stipriais klijais priklijuotų etikečių vietose lieka klijų likučiai, kurie gadina daikto išvaizdą, prie jų limpa dulkės bei smulkios šiukšlės.

Todėl pirkėjai imasi netikėčiausių priemonių, kad netinkamai paženklintas pirkinys – lėkštė, šakutė, vaza ar taurė atgautų prekinę išvaizdą. Vieni lipduko paliktus klijus bando pašalinti skalbimo milteliais, kiti kelias valandas daiktą laiko karštame vandenyje, treti prisimena apie nagų lako nuėmimo skystį.

UAB „VP Market” atstovė ryšiams su visuomene Viktorija Jakubauskaitė „Klaipėdai” teigė, kad lipdukai yra skirtingo lipnumo. Jeigu nuklijavus lieka šiek tiek klijų, juos nuo kai kurių paviršių, pavyzdžiui, lėkščių, galima nuplauti šiltu vandeniu ar nuimti tirpikliu, kurio sudėtyje yra spirito. „Prekiavome specialiu iš Vokietijos importuotu skysčiu, kuriuo buvo nesunku nuvalyti lipduko paliktus pėdsakus, tačiau gamintojas jo nebegamina. Ieškome analogo, kurį galėtumėme pasiūlyti pirkėjams”, – pasakojo V.Jakubauskaitė.

Paklausta, kodėl etiketės neklijuojamos silpnesniais klijais, „VP Market” atstovė tikino, kad stiprūs klijai naudojami tam, kad etiketė nenusiklijuotų ir nepasimestų. Ji sutiko, kad etiketes reikėtų klijuoti mažiau matomose vietose, kad likę klijai negadintų prekės išvaizdos.

„Be abejo, klijų likučiai kelia papildomų rūpesčių, bet ką daryti su tokiomis smulkiomis prekėmis kaip rašiklis ar mažas peilis? Čia etiketės nepaslėpsi nematomoje vietoje”, – komentavo V.Jakubauskaitė.

Parduotuvių tinklo „Iki” atstovas spaudai Tomas Vaišvila dienraščiui sakė, kad dažniausiai prekės į parduotuvę atkeliauja jau su etiketėmis. „Kiekvienas tiekėjas naudoja skirtingo stiprumo klijus. Jų stiprumas turėtų būti pakankamas, kad etiketė liktų ant prekės tol, kol ji bus parduota. Sutinku, kartais klijai gadina prekes, bet toks ženklinimas yra būtinas”, – tvirtino jis.

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Klaipėdos skyriaus inspektorė Eugenija Vaičekauskienė pripažino, kad patikrinimų metu pardavėjai ne kartą buvo įspėti dėl netinkamai pasirinktos ženklinimo vietos.

„Taisyklėse nurodyta, kad etiketės turi būti aiškios ir patikimai pritvirtintos, tačiau jas galima klijuoti, pavyzdžiui, ir ant lėkštės dugno. Pasitaiko, kad žmogus dovanų perka vazą, nuplėšia etiketę ar kainą ir jų vietoje lieka klijų dėmė. Kaip tokį daiktą dovanoti?” – svarstė E.Vaičekauskienė. Inspektorė sakė, kad pati ne kartą buvo susidūrusi su šia problema.

Arnoldas Remeika

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.