Vidutinis žmogus suvalgo 20-25 tonų maisto per savo gyvenimą.
Japonijoje parduodami aštuonkojų, buivolų liežuvio, kaktusų, vištienos sparnelių ir krabų skonio ledai.
Japonijoje, kad jautiena būtų minkšta, gyvūnai žudomi naktį miego metu. Prieš tai jie girdomi alumi ir jiems tris kartus per dieną daromas masažas.
Žuvų galvos yra paplitęs delikatesas Aliaskoje. Delikatesui paruošti lašišos galvos užkasamos ypatingose duobėse, su samanų pamušalu. Ten jos porą savaičių puva, o tada iškasamos ir susmulkinamos, gaunasi žuvies padažas. Beje, Karelijoje, taip pat yra toks valgis.
Argentinos kaubojai po balnu dažnai laiko mėsos gabalą, kuris nuolat spaudžiamas į dešra jojant. Mėsa gaunama puikiai apdorota ir kartais tokią mėsą valgo net žalia.
Ispanijoje valgo sūrį «carbales», kai jis „con gusano», tai yra kai pradeda knibždėti gyvomis lervomis.
Virtų kiaušinių receptas iš 18-ojo amžiaus: 20 kiaušinių trynius įdėti į jaučio šlapimo pūslę ir užsiūti, įdėti į kitą pūslę pripildytą 20 kiaušinių baltymų ir sudėkite į verdantį vandenį.
1919 m. Bostone (JAV) praėjo dviejų metrų melasos banga, sprogo 7.500.000 litrų talpos bakas.
Amerikiečių restoranas «The Insect Club» norintiems pateikia patiekalus ruošiamus tik iš vabzdžių, pavyzdžiui, pica iš svirplių, vabzdžių šokoladas ir vabzdžiai „po kailiniais” – svirpliai, rupiniai kirminai ir mėlynasis sūris sluoksniuotoje tešloje.
Pagal legenda Prancūzijos Rokforo sūris atsirado atsitiktinai, kai piemuo paliko savo pusryčius urve, vydamas simpatišką merginą. Po kelių mėnesių, jis atsitiktinai atrado paliktą sūrį, kuris jau buvo padengtas pelėsių, bet buvo skanus.
Antrojo pasaulinio karo Vokietija patyrė maisto trūkumą, todėl maistui buvo naudojami šunys, arkliai ir egzotiniai gyvūnai iš zoologijos sodų.
Madagaskare gamina troškinį iš zebrų su pomidorais.
Kolumbijoje vietoj kukurūzų spragėsių kinoteatre siūlo skrudintų skruzdėlių.
Kinijos mieste Changsha (Changsha) pasiūlys patiekalus pagamintus naudojant moters pieną.
Pietų Luizianoje (JAV) pasiūlys kebabus iš aligatorių.
Fidžyje ruošia specialų maistą. Norėdami tai padaryti, kiaulę savaitę nemaitina, tada duoda jai valgyti veršieną, bet po kelių valandų nužudo. Išima pusiau suvirškintą maistą iš skrandžio ir naudoja maistui.
Devintame amžiuje banginio liežuvis Ispanijos baskams buvo populiarus delikatesas.
Italų patiekalas Cibreo yra virtos gaidžių skiauterės.
Indonezijos gatvėse parduodami rūkyti šikšnosparniai.
Kai kurie Arktykos keliautojai, apsinuodijo maistu valgydami poliarinio lokio mėsa. Taip yra dėl labai didelės vitamino D koncentracijos gyvūno mėsoje.
Restoranas Pensilvanijoje siūlo 4 kg sveriantį mėsainį. Kol kas niekas pilnai jo nesuvalgė…
Beduinai ruošia maistą iš kupranugarių, užkasa jį į žemę ir užsidega iš viršaus ugnį. Paruošta mėsa išsikepa netolygiai – traški iš viršaus, žalia apačioje.
Eskimai ruošia žuvėdrų vyną. Receptas paprastas – į butelį su vandeniu meta žuvėdrą, po poros dienų gėrimas paruoštas.
Sicilijoje ir Japonijoje populiarūs jūros ežių ikrai.
Tradicinis Londono patiekalas – virti unguriai drebučiuose.
Žinoma, kad kaliniams prieš mirties bausmės vykdymą duoda skaniai pavalgyti ir išrūkyti cigaretę. Yra žinoma, kad Richard Beavers, kuriam buvo įvykdyta mirties bausmė 1994 metais, prieš tai suvalgė šešios skrudintos duonos riekių su sviestu ir sirupo, 6 gabaliukus keptos kiaulienos, 4 virti kiaušinius, 5 tortilijas su padažu, daug prancūziškų pyragaičiai, 3 sūrio griežinėlius, 2 pyragaičius su šokoladu ir 4 pakelius pieno.
Švedijoje daro kleckus iš miltų, šiaurės elnių kraujo ir druskos.
Japonija, medūzos yra rinktinis delikatesas nepaisant pavojingų nuodų. Jei pagaminti patiekalą netinkamai, mirtis neišvengiama.
Vienas Niujorko restoranas pateikia omletą kurio kaina 1000 USD. Jis gaminamas iš ištiso omaro ir 280 g ikrų, kiaušinių, bulvių, ir viskio.
Italijoje dingo daug įvairių rūšių paukščių giesmininkų, nes juos valgė kaip delikatesą.
atrodo būta užmojų paversti šį saitą aktyviu žiniatiekos įrankiu. Bet… O gaila.
Vistiek idomiau nei delfis ;D
.