„Intel“ pristatė naujos kartos lustų mikroarchitektūrą

Didžiausia pasaulyje lustų gamintoja „Intel“ paskelbė apie naują mikrokonstrukciją, kuri kompanijos procesorius iki dešimtmečio pabaigos turėtų paversti dešimt kartų galingesniais naudojant dešimtąją dalį dabar reikalingos energijos, rašo „Financial Times“.

„Intel“ generalinis direktorius Polas Otelinis (Paul Otellini) San Franciske teigė, kad kuriant naują konstrukciją bus panaudotos dabartinių asmeninių kompiuterių lustų mikroarchitektūros greičio savybės ir nešiojamųjų kompiuterių lustų energijos taupymo ypatybės.

„Mes galime ženkliai sumažinti energijos sąnaudos visame pasaulyje“, – teigė jis, tikindamas, kad naujosios konstrukcijos dėka per metus bus sutaupoma 1 mlrd. JAV dolerių. Šiemet pasaulyje bus parduota apie 200 mln. kompiuterių.

Jis atsisakė atskleisti naujos kartos konstrukcijos pavadinimą, tačiau teigė, kad joje bus taikomos naujovės, o gaminiai rinkoje pasirodys antroje 2006 metų pusėje. Naujieji procesoriai bus pristatyti tarnybinių stočių bei stalinių ir nešiojamųjų kompiuterių rinkose ir turės du branduolius, arba „smegenis“, pastaroji ypatybė buvo pristatyta šiemet.

Pagrindinė „Intel“ konkurentė „Advanced Micro Devices“ (AMD) antradienį JAV dienraščiuose paskelbė viso puslapio reklaminius skelbimus, mesdama iššūkį „Intel“ su „dvigubo branduolio dvikova“ – technologijos testu, kuris parodys, kurios kompanijos gaminiai yra geriausi.

„Aš visada maniau, kad bendrovės geriausiai yra įvertinamos rinkoje“, – atsakė P. Otelinis.

Pirmoje viešoje kalboje nuo gegužės mėnesio generalinio direktoriaus pareigų perėmimo P. Otelinis teigė, kad sektorius pasuko „našumo vienam vatui“ kursu, kuris atneš mažesnius, aptakius, mažiau energijos suvartojančius kompiuterius. Jis pademonstravo koncepcinį asmeninį kompiuterį, kurį pavadino „handtop“. Įrenginys naudoja tik pusę vato energijos.

„Tikimės, kad energijos suvartojimas iki šio dešimtmečio pabaigos sumažės nuo 5 iki 0,5 vato – dešimt kartų, tačiau sieksime našumą padidinti 10 kartų“.

Jis atskleidė, kad kompanija dirba prie penkiolikos dviejų branduolių procesorių projektų ir yra pradėjusi daugiau nei 10 projektų su procesoriais, turinčiais keturis ar daugiau „smegenų“.

2005-08-25 08:08

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.