Šalia Kėdainių sudužo lėktuvas

Buvusiame Kėdainių aerodrome nukritus lėktuvui žuvo „Linavos” atstovybės Maskvoje vadovas Rimantas Budrevičius.

Pilotui tebuvo 42-eji. Jis ilgametis Alytaus aeroklubo narys. Šeštadienio rytą buvusiame Kėdainių aerodrome nukrito dvivietis ultralengvos klasės lėktuvas, kurį pilotavo Lietuvos vežėjų automobiliais asociacijos „Linava” atstovybės Maskvoje vadovas Rimantas Budrevičius. Jis pilotavo Alytaus aeroklubui priklausantį lėktuvą „Bekas X-32”.

Smigo į žemę

Nelaimė įvyko prieš 11 val. Kėdainiuose, Daukšių aerodrome, vykstant asociacijos „Linava” uždarai kasmetinei šventei – vairuotojų varžyboms, kurioje dalyvavo apie pusę tūkstančio žmonių. Po nelaimės varžybos nebuvo nutrauktos, atšaukti tik kiti šventės renginiai.

Dviejų lėktuvų pasirodymas buvo numatytas šventės programoje, tačiau vienas iš jų sukdamas ratus, dėl kol kas nežinomų priežasčių, rėžėsi į žemę iš maždaug 50 metrų aukščio už kelių šimtų metrų nuo pakilimo tako. Kai pirmieji žmonės atbėgo į lėktuvo kritimo vietą, jis visas jau liepsnojo. Žmonės rankomis pylė smėlį ant liepsnojančio lėktuvo, tačiau sutramdyti ugnies nesisekė. Ugniagesių ekipažas į avarijos vietą atskubėjo per 5 minutes ir gaisrą užgesino. Nors lėktuvas buvo dvivietis, tačiau manoma, kad R.Budrevičius jį pilotavo vienas.

Nelaimės priežastys

Įvykį matę žmonės spėliojo, kad nelaimė galėjo atsitikti sugedus lėktuvo varikliui. Pareigūnai galimų versijų kol kas nekomentuoja. „Nukrito ir sudegė lėktuvu skridęs žmogus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas”, – sakė Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas. Tvirtinama, kad iš šio tipo sportinio lėktuvo pilotas turi galimybę pasišalinti, tačiau ar mėgino R.Budrevičius tai daryti kol kas nežinoma. Ekspertu vertinimu, jei tai jis ir būtų padaręs, aukštis buvo per mažas, kad parašiutas būtų spėjęs išsiskleisti.

Kėdainių rajono Priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Stogevičius sako, kad kol kas nėra vieningos nuomonės, ar tai buvo techninis gedimas, ar piloto klaida. Pagal liudininkų pasakojimus, lėktuvas skrido pakankamai neaukštai. Kiti žmonės nelaimės metu nenukentėjo. Kėdainių policija pradėjo tyrimą ir aiškinasi įvykio aplinkybes. Savarankišką tyrimą atlieka ir Civilinės aviacijos administracijos pareigūnai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.