Ant Gruzijos miestų krenta bombos

Vakar Gruzija paskelbė, kad išveda savo pajėgas iš Pietų Osetijos. Nors Tbilisis atsitraukė, Rusijos pajėgos toliau bombardavo objektus Gruzijoje.

Gruzijos vidaus reikalų ministerija vakar paskelbė, kad gruzinų pajėgos „visiškai išvestos” iš Pietų Osetijos, kurioje kovėsi su Rusijos kariuomene dėl nepripažintos respublikos sostinės Cchinvalio. Regione dirbę užsienio žurnalistai tai patvirtino: pasak jų, ilga vilkstinė Gruzijos karo mašinų, gabenančių karius ir velkančių sunkiąją artileriją, sekmadienį pasitraukė iš Pietų Osetijos. Tai patvirtino ir Maskvos kariškiai: Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas teigė, kad „Gruzijos ginkluotųjų pajėgų daliniai pradėjo traukis nuo Cchinvalio, karių išvedimą užfiksavo taikdarių žvalgai”, o didžiąją Cchinvalio dalį kontroliuoja rusų „taikdarių pajėgos”.

Gruzijos žiniasklaida nurodė, kad Rusija paskelbė 2 išankstines sąlygas dėl ugnies nutraukimo Pietų Osetijoje: Maskva pareikalavo, kad Tbilisis išvestų savo karinius dalinius ir nedelsdamas pasirašytų sutartį dėl jėgos nenaudojimo. Šeštadienio vakarą Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis pranešė, jog kreipėsi į Rusijos prezidentą ir pasiūlė nutraukti „šią beprotybę”. JAV pažadėjo, kad stebės, kaip Rusija reaguos į Gruzijos karinių pajėgų pasitraukimą iš Pietų Osetijos, ir perspėjo Rusiją, kad „neproporcingas ir pavojingas konflikto eskalavimas” gali pakenkti Vašingtono ir Maskvos santykiams.

Aukų patyrė abi pusės

Dar šeštadienį Rusijos kariškiai pranešė, kad jos 58-osios armijos dalys „visiškai išvadavo” Cchinvalį nuo Gruzijos ginkluotųjų pajėgų. Rusijos pusė teigia, kad per kovas Cchinvalyje žuvo mažiausiai 2 tūkst. civilių, 15 Rusijos taikdarių ir dar iki 70 jų sužeista. Rusija dėl jos taikdarių nužudymo jau iškėlė baudžiamąją bylą, kurią tiria Šiaurės Kaukazo karinės apygardos kariškiai. Rusija taip pat teigia, kad nuo šeštadienio į Rusiją pasitraukė daugiau kaip 30 tūkst. pabėgėlių iš Pietų Osetijos, kurioje gyvena 70 tūkst. žmonių.

Gruzijos ginkluotosios pajėgos, šeštadienio ryto duomenimis, neteko 40 karių, tačiau per kovos veiksmus su Rusija numušė 10 rusų orlaivių ir sunaikino 30 tankų. Rusijos ginkluotosios pajėgos patvirtino netekusios 2 lėktuvų: naikintuvo Su-25 ir bombonešio Tu-22″. Be to, kaip sakė Gruzijos Nacionalinės saugumo tarybos sekretorius Aleksandras Lomaja, suimtas ir vienas rusų pilotas. Gruzijos televizija parodė reportažą apie numuštą rusų lėktuvą ir jį pilotavusio lakūno kūną. Reportaže parodyta ir vieno suimto rusų lakūno, kuris pilotavo bombonešį ir buvo numuštas Gorio rajone, tapatybės kortelė. Šis pilotas nuvežtas iškvosti į Tbilisį.

Abchazija – antras frontas

Užvirus kovos veiksmams Pietų Osetijoje, nuošalyje neliko ir kita nuo Gruzijos atskilusi ir niekieno nepripažinta, tačiau Maskvos palaikoma Abchazija. Jos separatistai pradėjo karinę operaciją Tbilisio kontroliuojamoje ginčijamos Kodorio tarpukalnės dalyje ir siekia iš ten išstumti Gruzijos pajėgas, taip pat pasiuntė pajėgas į Galio rajoną. Abchazijos prezidentas Sergejus Bagapšas pareiškė, kad siekiama įvesti tvarką tiek Abchazijos, tiek Gruzijos Zugdidžio rajono teritorijoje. Kodorio tarpukalnėje veikia Abchazijos reaktyvinės sistemos ir artilerija, aviacija, ten permesta apie 1000 Abchazijos specialiųjų pajėgų karių. Gruzija vakar teigė, kad Abchazijos separatistai sulaukė rusų pajėgų palaikymo, šios bombarduoja Zugdidžio miestą, o nuo šeštadienio nesiliauja bombardavusios Kodorio tarpeklį. Gruzijos valdžia rengė Zugdidžio gyventojų evakavimą. Pasak liudytojų, po miestą važinėjo policijos mašinos ir per garsiakalbius ragino gyventojus rengtis evakuacijai.

Puolimas tęsiasi

Šeštadienį subombardavę Gruzijos Počio uostą, kur žuvo daugybė gruzinų civilių, vakar Rusijos lėktuvai tęsė puolimą jau prie Tbilisio: bombardavo karinio aerodromo, esančio netoli sostinės tarptautinio oro uosto, pakilimo ir tūpimo kelią.

Gruzijos kariai taip pat rengėsi ginti Gorio miestą, esantį maždaug už 65 km į šiaurės vakarus nuo sostinės Tbilisio, netoli Pietų Osetijos sienos. Jo link pajudėjo Rusijos pajėgos.

Kiti Rusijos taikiniai nuo šeštadienio buvo Vazianio karinė bazė, karinis oro uostas Marneulyje, geležinkelio mazgas bei aerodromas Senakyje, 5 bombos buvo nukreiptos į naftotiekį Baku-Tbilisis-Čeichanas, bet, kaip teigiama, į tikslą nepataikė. Rusijos karinė aviacija šeštadienį bombardavo kelis kaimus centrinėje Gruzijoje netoli Rustavi miesto.

Iš jūros pusės prie Gruzijos sienos priartėjo Rusijos Juodosios jūros laivyno karo laivai. Rusų kariškiai teigia, kad siekiama neleisti tiekti Gruzijai ginklų ir karinės technikos. Maskva kaltina Vakarus ir Ukrainą ginkluojant Gruziją. Karo veiksmai prieš Gruziją suvienijo šios šalies žmones, politinį elitą ir opoziciją, kuri dabar vieningai palaiko prezidentą M.Saakašvilį. Gruzijos parlamentas šeštadienį neeiliniame posėdyje visais balsais pritarė jo dekretui dėl karo padėties įvedimo visoje Gruzijoje nuo rugpjūčio 9 iki 15 dienos. Prieš tai Tbilisyje buvo evakuoti prezidento administracijos rūmai ir kiti vyriausybiniai pastatai. Nuogąstauta, kad jie gali tapti Rusijos bombardavimo taikiniais.

Rusija nuolat teigia nekariaujanti karo, o tik atliekanti taikos palaikymo funkcijas. Šeštadienio vakarą į Vladikaukazą neplanuotai atvykęs Rusijos premjeras Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusijos vyriausybė skirs 10 mlrd. rublių (apie 970 mln. litų) Pietų Osetijos atstatymui. Padėtį Cchinvalyje jis pavadino „humanitarine katastrofa”. Pasak jo, „žmonės slepiasi rūsiuose ir negali išeiti jau kelias paras, neturi net vandens, jį tenka vežioti sunkiąja karine technika”. V.Putinas apkaltino Gruziją „akivaizdžiu nusikaltimu prieš taikius gyventojus” ir dar sakė, jog po to, kas įvyko, nei Pietų Osetija, nei Abchazija nebegalės būti Gruzijos dalimi.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , , , , .

8 atsiliepimai į "Ant Gruzijos miestų krenta bombos"

 1. Vytas

  Įdomu, kaip Rusija užpuolė Gruziją, o paskui Gruzija pasitraukė iš Cchenvalo?
  Pietų Osetija nori būti laisva taip pat kaip ir Lietuva. Tai kodėl mes nenorime, kad Osetija nepriklausytų nuo Gruzijos???

 2. Ramunas

  Todel kad ji visa laika priklause gruzijai!!!!
  PVZ Ar noretumet kad zemaitija atsiskirtu ???? tai tas pats osetija.
  As visu 200% uz Gruzija laikykites broliai …Jei reiks jei lietuva priims sprendima kad reik padeti jums mes tikrai vyksime pas jus naikinti sovietu

 3. Nona

  Stalinas irgi buvo brolis gruzinas ir labai mylėjo Lietuvą. Sakaašvilis toks pat brolis osetinams, kaip Stalinas lietuviams. Lietuviai visada kiša savo trigrašį, kur jiems visai nereikia. Būk, Ramūnai, savo gimtinėje ir rūpinkis apie savo tautos gyvenimą.

 4. o

  Ramūnai, sprendimus priiminėk savo kieme, savo namuose, bet nepiršk jų mums. Daryk tvarką savo šaly, naikink problemas. Kovotojas, bliamba. Tokie „kovotojai“ su karštakošiu Saakašviliu priešaky ir kelia chaosą pasaulyje, o taip pat ir šį kruviną karą.

 5. a

  GEDA UŽ TAI KAIP LIETUVA IR MUSU PREZIDENTAS TRAKTUOJA ŠI KONFLIKTA 😳

 6. Goga

  Gruzinai, apsvaiginti Amerikos postringavimų apie greitą pergalę, pamiršo, kad osetinai kovoja už savo žemę,už savo tautą. Tai labai maža tautelė, bet ji turi savo tradicijas, savo kalbą ir turi pasirinkimo teisę teisę su kuo jai būti. Gruzija tegul rūpinasi, kaip jai išsilaisvinti iš Amerikos ir jos kolonijos Lietuvos įtakos…

 7. .

  💡 visas pasaulis yra dalinamas-kas taikiu būdu, kas karu.Visada valdo ir valdys DIDELIS PINIGAS ir kas jį turi. Kas moka – tam ir šoka.

 8. el

  Kek zmoniu buvo nuzudytu neko kaltu Osetijoje.2tuk.civiliu tai aisku bet kek Gruzinu nepaskelbta tai iseina kad gruzinai zude Osetijos gyventojus o Rusai Gruzinu civiliu neveno. 💡 Tai raiskia kad Gruzinai pirmi pradejo zudines.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.