Susipainiojo

Marijampolės valdžios atstovai painiojasi tarp viešųjų ir privačių interesų.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija jau patvirtino, jog viešųjų ir privačių interesų pinklėse pasiklydo nebe pirmą kadenciją Marijampolės savivaldybės tarybos nariu renkamas privačios šeimos klinikos savininkas Linas Bieliauskas.

Metų pradžioje, skirstant šių metų savivaldybės biudžeto lėšas, 110 tūkst. litų buvo skirta Marijampolės privačias sveikatos įstaigas vienijančiai nevyriausybinei organizacijai „Šeimos sveikata“. Už mokesčių mokėtojų pinigus ši organizacija gavo teisę įsigyti skalbimo mašiną ir skalbinių džiovyklą, šaldytuvą medicininėms atliekoms laikyti, darbo drabužių, vienkartinių pirštinių, valymo bei dezinfekavimo priemonių. Taip pat sulaukė lėšų, skirtų dalyvauti ankstyvos vėžinių ligų diagnostikos programose.

Aktyviai šių lėšų skyrimo svarstyme bei balsavime dėl to dalyvavo ir pats L.Bieliauskas, nors privalėjo nusišalinti. Mat dalis „Šeimos sveikatai“ skirtų 110 tūkst. litų turėjo atitekti ir L.Bieliausko šeimos klinikai. Jis ne tik yra šios nevyriausybinės organizacijos narys, bet ir kurį laiką pats jai vadovavo.

„Tokiais savo veiksmais jis neįvykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nustatytos prievolės vengti privačių ir viešų interesų konflikto,“ – po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos posėdžio teigė šios komisijos pirmininkė Jolanta Petkevičienė.

Valdančiajai daugumai Marijampolės taryboje priklausantis L.Bieliauskas savo narystę nevyriausybinėje organizacijoje „Šeimos sveikata“ privalėjo įrašyti ir viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje. Tačiau to jis nėra padaręs. Todėl komisija įpareigojo L.Bieliauską patikslinti deklaraciją, nurodant priklausomybę „Šeimos sveikatai“.

Beje, L.Bieliauskas priklauso Marijampolės savivaldybės etikos komisijai, kuriai kai kada tenka vertinti kitų tarybos narių, tarp jų ir kitos valdančiajai daugumai priklausančios politikės – Janinos Senkienės veiklą. Mat Marijampolėje vis pasigirsta abejonių ar iš tikrųjų tarybos sekretore dirbanti politikė laikosi įstatymų ir nedirba jai priklausančioje kelionių agentūroje. Prieš kurį laiką ji vietos televizijos laidoje pasakojo apie jai priklausančios firmos veiklą, o neseniai darbo metu lydėjo ekskursantus po Lenkiją.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.