Įsigaliojo nauja KET tvarka

Vakar, įsigaliojus Saugaus eismo automobilių keliais naujos redakcijos įstatymui, keičiasi kai kurios šio įstatymo nuostatos.

Pradedantiesiems vairuotojams bus išduodamas 2 metus galiojantis vairuotojo pažymėjimas. Pradedantysis vairuotojas galės pakeisti šį pažymėjimą į nuolat galiojantį vairuotojo pažymėjimą tik užbaigęs papildomus mokymus pagal nustatytą tvarką.

Nuo liepos 1 dienos mopedas priskiriamas motorinei transporto priemonei. Jų vairuotojai privalės vykdyti motorinių transporto priemonių vairuotojams keliamus reikalavimus.

Važiuoti keliais dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų, o išklausiusiems atitinkamą mokymo kursą ir turintiems mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims.

Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas; dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba būti prie drabužių kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisisegęs šviesą atspindinčius elementus.

Dviračio vairuotojai iki 18 metų, važiuodami keliu, privalo būti užsidėję ir užsisegę šalmą. Vyresniems kaip 18 metų asmenims, dviračiu važiuojantiems keliu, taip pat rekomenduojama užsidėti ir užsisegti šalmą.

Nuo liepos 1 dienos pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba prie drabužių, matomoje vietoje, būtų prisisegę atšvaitą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , .

4 atsiliepimai į "Įsigaliojo nauja KET tvarka"

 1. as

  man idomu kaip jie privers dviratininkus ir pesciuosius laikytis nauju taisykliu

 2. Vairuotojas

  Man net abejoniu nekyla, kad ir toliau tupes krumuose ir gaudys tik automobiliu vairoutojus. Is kitu eismo dalyviu nelabai ka ishpeshi. 😉

 3. as

  o kur vaziuoti su vaikais jeigu nera dviraciu taku

 4. nenuostabu

  didesniu nesamoniu savo gyvenime dar nemaciau. debylizmas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.