Seimas panaikino V.Muntiano neliečiamybę

Seimas antradienį panaikino piktnaudžiavimu tarnyba įtariamo buvusio Seimo pirmininko, „pilietininko” Viktoro Muntiano neliečiamybę.
Už tai numatančią rezoliuciją balsavo 78, susilaikė 7 parlamentarai, prieš bansuojančių nebuvo.

V.Muntiano neliečiamybei panaikinti buvo reikalinga, kad už nutarimo projektą balsuotų daugiau nei pusė – t.y. ne mažiau nei 71 iš 141 parlamentaro.

Laikinoji Seimo komisija, kurią sudarė įvairių Seimo frakcijų atstovai, praėjusią savaitę susipažinusi su ikiteisminio tyrimo medžiaga, taip pat – su operatyvine informacija, nusprendė siūlyti Seimui pritarti V.Muntiano neliečiamybės panaikinimui.

Praėjusią savaitę kalbėdamas Seime V.Muntianas apgailestavo, jog prarado kolegų pasitikėjimą, tačiau pakartojo, jog nesiėmė jokių neteisėtų veiksmų.

Generalinis prokuroras Algimantas Valantinas dėl V.Muntiano neliečiamybės panaikinimo į Seimą kreipėsi birželio 17 dieną, tą pačią dieną buvo sudaryta atitinkama komisija.

Pagal įstatymus, parlamentarai be Seimo sutikimo negali būti apklausti ikiteisminiame tyrime įtariamaisiais.

V.Muntianui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi organizavimo ir dokumentų klastojimo. Iki šiol V.Muntianas prokuratūroje buvo apklaustas kaip liudytojas du kartus.

Kaip yra sakęs generalinis prokuroras, įtariama, kad V.Muntianas pasinaudojo savo, kaip Seimo pirmininko įtaka, ir siekė, jog Kauno apskrities viršininko įsakyme, kuriuo buvo tvirtinama Kėdainių rajone Angrinių kaime esančio sklypo dalijimo projektas, būtų nurodyta, kad esą jame jau egzistuoja seni pastatų pamatai, kurie suteiktų galimybę statyti naujus pastatus.

Minimas sklypas, pasak prokurorų, priklauso verslininkui M.Grūdei, tačiau jis turėjo atitekti V.Muntianui. Sklypas yra vandens telkinio apsaugos zonoje, todėl jame statybos nėra leidžiamos. Tuo metu V.Muntianas esą siekė įrodyti sklype anksčiau egzistavus pastatus, kad tai sudarytų galimybę vykdyti statybas šiame sklype ateityje.

V.Muntianas, kuriam dabar 56-eri, į Seimą 2004 metais buvo išrinktas vienmandarėje Kauno -Kėdainių rinkimų apygardoje, jį iškėlė Darbo partija. 2006 metais V.Muntianas paliko darbiečius, įkūrė Pilietinės demokratijos partiją ir tapo jos pirmininku. Tų pačių metų balandį V.Muntianas buvo išrinktas Seimo pirmininku.

Abiejų postų V.Muntianas atsisakė šių metų pavasarį, žiniasklaidai paskelbus apie galimą jo piktnaudžiavimą tarnyba.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , .

2 atsiliepimai į "Seimas panaikino V.Muntiano neliečiamybę"

  1. JUSTAS

    MANAU KAD v. MUNTIANO NUODĖMĖ YRA AGUONOS DYDŽIO, PRIEŠ VIKTORĖLIO AGURKICH PRIKRĖSTAS ŠUNYBES. JO TIKSLAI AIŠKŪS SUTRAIŠKYTI MUNTIANĄ IR KOL KAS JAM TAI SEKASI. BET LAZDA TURI DU GALUS VIKTORAI!

  2. sluotrazis

    Siūlau iškelti ikiteisminio tyrimo bylas visiems, kurie yra baigę aukštąją partinę mokyklą(tikrai yra už ką). (garantuoju, kad žodyje „aukštąją” šitų moksliukų dėstytuvai tikrai nemokė savo”studentų, kad šiame žodyje yra 2 „ą”)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.