V.Uspaskichui teismas leido išvykti į Rusiją

Vilniaus apygardos teismas leido finansiniais nusikaltimais įtariamam Darbo partijos pirmininkui Viktorui Uspaskichui išvykti į Rusiją.
Teisme BNS informavo, kad kaltinamajam leista išvykti liepos 18-31 dienomis. Atsižvelgusi į prašyme nurodytas aplinkybes, V.Uspaskicho bylą savo žinioje turinti teisėja prašymą patenkino.

Nuo balandžio 29 dienos V.Uspaskichui nebetaikomas namų areštas – jam skirtas 1,5 mln. litų piniginis užstatas bei dar viena kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Kardomąją priemonę teismas sušvelnino atsižvelgęs į tai, kad byla jau baigta tirti ir yra teisme. Be to, turi nuolatinę gyvenamąją vietą, verslą ir mažamečius vaikus.

Jeigu politikas pažeis kardomųjų priemonių sąlygas ir iki nurodyto laiko negrįš į Lietuvą, sumokėtas piniginis užstatas atitektų Lietuvos valstybei, o V.Uspaskichas būtų suimtas.

Partijos įkūrėjas V.Uspaskichas jau buvo pabėgęs į Rusiją, kur slapstėsi nuo Lietuvos teisingumo. Į Lietuvą jis grįžo tik pernai rudenį. Spalį jam nepavyko laimėti savivaldos rinkimuose, tačiau jis vėl išrinktas Darbo partijos vadovu.

Kad norėtų išvykti į Rusiją aplankyti motinos, kaltinamasis užsiminė jau po pirmojo Darbo partijos bylos posėdžio birželio 18 dieną.

V.Uspackichas užsiminė, kad norėtų išvykti į Rusiją pas motiną. Esą 80-metei senutei pastatytas naujas medinis namas, reikia ją perkraustyti. Be to, ją per žiniasklaidą pasiekė žinios apie sūnaus teismo procesą ir savo atvykimu jis norįs ją nuraminti.

Darbo partija įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, bei nesumokėjus apie 4 mln. litų mokesčių.

Kėdainių verslininką 47 metų V.Uspaskichą, anksčiau dėl skandalų netekusį ūkio ministro ir Seimo nario postų, Lietuvos teisėsauga įtaria apgaulingų duomenų apie jo vadovautos partijos pajamas ir jų naudojimą pateikimu Valstybinei mokesčių inspekcijai ir Vyriausiajai rinkimų komisijai.

Tirdami Darbo partijos finansinę veiklą, prokurorai yra atlikę kratas Darbo partijos būstinėje ir kitur, paėmė kompiuterius, liudytojų parodymus davė būrys Darbo partijos parlamentarų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , .

1 atsiliepimas į "V.Uspaskichui teismas leido išvykti į Rusiją"

 1. Buvusi prezidento kaimyne

  Ar dar yra salis kuri namu aresto kaliniui duotu leidima vaziuoti i uzsieni???
  Kokie yra Lietuvos teisejai????? Siaubas!!!! Tikrumoje, gal tokio klausimo ir nereikia kelti, nes yra aisku, kad jie yra komunistu paliktas produktas. Kad teisesauga tokia, tai yra kaltas prezidentas.
  PONAS V. ADAMKAU, BAIKITE DALINTI MEDALIUS IR IMKITES RIMTO DARBO. PASIRUPINKITE TVIRTU ISTATYMU, KAD VISI LIETUVOS KILMES LIETUVIAI TURETU DVIGUBA PILIETYBE. KAD GALETU GRIZTI I SAVO GIMTINE. GRIZTU IS UZSIENIO SU PATIRIMU I GYVENIMA IR KAIP VALDZIA RUPINASI ZMONEMIS.
  VAKAR SKAICIAU LAIKRASTI ” INFO TILTAS „,KAD SEIMUNAI SUTINKA ISTATYMUI DEL DVIGUBOS PLIETYBS, BET SU SALIGA, KAD JIE GRYZE I LIETUVA NEGALES DALIVAUTI POLITIKOJE. TAIP, SEIMUNAI ZINO, KAD I UZSIENI ISVAZIAVO AUKSTO MOKSLO LIETUVIAI. GRYZE I LIETUVA ZINOTU KAIP PAKEISTI VALDZIA, KAD BUTU NAUDINGA KRASTUI IR ZMONEMS. O TO, DIDELE DAUGUMA SEIMUNU BIJO, KAIP VELNIAS KRYZIAUS. NA, LIETUVOS PREZIDENTE, CIA YRA JUSU PAREIGA PASIRUPINTI LIETUVOS KILMES LIETUVIAIS NEZIURINT KUR JIE GYVENA. PRADEKITE VALYMA NUO TEISESAUGOS. ZINOMA, PAJUDINES TEISESAUGA, GALITE SULAUKTI PAKSO IR MUNTIANO LIKIMO [ GI TIE DU PAJUDINO TEISEJUS ] PREZIDENTE KODEL JUS JIEMS DAVETE TOKIA NELIECIAMYBE?????
  TARPKITKO PREZIDENTE, KAIP JUS GAVOTE LIETUVOS PILIETYBE IR KADA????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.