Netikėta Ž.Ilgausko epopėjos pabaiga

Klivlendo „Cavaliers” vidurio puolėjui Žydrūnui Ilgauskui vasarą bus atlikta operacija, tad į rinktinę veržęsis aukštaūgis planus atstovauti Lietuvai atidėjo kitiems metams.

Šią savaitę baigėsi beveik pusmetį trukusi Ž.Ilgausko epopėja – tiek ilgai kovota dėl to, kad 33 metų 221 cm ūgio vidurio puolėjas galėtų padėti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei Pekino olimpinėse žaidynėse. Galutinius taškus sudėliojo pakartotinį medicininį patikrinimą atlikę nepriklausomi medicinos ekspertai.

„Per pakartotinį Ž.Ilgausko patikrinimą JAV medikai krepšininkui diagnozavo sunkią nugaros traumą – jam trūkęs vienas stuburo diskas ir reikės operacijos”, – „Lietuvos žinioms” sakė Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Dar šių metų pradžioje Ž.Ilgauskas skundėsi nugaros skausmais, tačiau nugara nebuvo gydoma, klubas krepšininkui leido žaisti iki sezono pabaigos. Praėjusią savaitę Klivlendo klinikų medikai žaidėjui diagnozavo progresuojančią nugaros išvaržą.

„Gaila, kad viskas taip pasisuko, – apgailestavo M.Balčiūnas. – Nuo traumų niekas neapsaugotas. Negalima rizikuoti žaidėjo sveikata, be to, draudikai, Ž.Ilgauskui esant tokios būklės, jo ir nedraustų.”

LKF generalinis sekretorius, peržvelgdamas ne vieną mėnesį trukusią kovą dėl Ž.Ilgausko su jo klubu ir NBA lyga, sakė, jog pastangos buvo didžiulės.

„Žydrūnas net ir pats buvo pasirengęs sumokėti dalį draudimo sumos, kad tik galėtų atstovauti Lietuvai Pekine, – sakė M.Balčiūnas. – Mes parodėme, kad nėra neįmanomų dalykų. Esame dėkingi ir draudikams, ir Vyriausybei, kuri padėjo ir skambučiais, ir finansais. Ši patirtis mums pravers ateityje.”

Ž.Ilgauskas, pasak LKF vadovo, labai išgyvena dėl taip pakrypusių įvykių. „Interperformances” agentūros, kuriai krepšininkas priklauso, atstovas Lietuvoje Virginijus Bulotas, bendravęs su Žydrūno agentu Herbertu Rudoy’jumi, tikino, jog ir žaidėjas, ir agentas dėl prarastos galimybės žaisti rinktinėje labai nusiminę.

Artimiausiu metu Klivlende bus atliktos specialios procedūros, kuriomis bus bandoma sustiprinti vidurio puolėjo nugaros raumenis. Pasak M.Balčiūno, Žydrūnas turėtų būti operuojamas liepos pabaigoje arba rugpjūčio pradžioje.

Jei lietuvis ateityje išvengs traumų, LKF vadovams jis pažadėjo ateinančiais metais rungtyniauti Europos čempionate Lenkijoje.

Be Ž.Ilgausko, dėl sveikatos problemų šią vasarą Lietuvos krepšinio rinktinėje nebus Arvydo Macijausko bei Pauliaus Jankūno.

——————————————————————————–

Lietuvos kova dėl Ž.Ilgausko

* Sausio pabaigoje Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) generalinės asamblėjos sesijoje apie krepšininkų pasirengimą Pekino olimpinėms žaidynėms pasisakęs LKF generalinis sekretorius M.Balčiūnas teigė, jog yra sudarytas preliminarus 25 kandidatų į rinktinę sąrašas, kuriame yra ir Ž.Ilgausko pavardė. „Pagrindinis dalykas – turime Žydrūną apdrausti, o draudimas mums kainuoja du milijonus litų”, – tąsyk sakė M.Balčiūnas.

* Vasario pradžioje per NBA „Visų žvaigždžių” dienas Amerikoje viešėję LKF atstovai Klivlende iš krepšininko lūpų išgirdo patvirtinimą, kad jis nori žaisti rinktinėje. Po vakarienės krepšininkui įteikti simboliniai pirmuoju numeriu pažymėti Lietuvos rinktinės marškinėliai, nes jo mėgiamas 11-asis numeris rinktinėje užimtas.

* Per LKF vadovų susitikimą su „Cavaliers” generaliniu vadybininku Danny Ferry pastarasis nebuvo patenkintas krepšininko noru žaisti. Pasak jo, „Cavaliers” gydytojai yra sudarę didžiulę Ž.Ilgausko metinės priežiūros programą. Vienas iš pagrindinių joje esančių punktų skelbia, jog vasarą krepšininkas turėtų ilsėtis.

* Kovo mėnesį LKF vadovai, siekdami suminkštinti amerikiečių širdis, kreipėsi pagalbos į šalies vadovus. Prezidentas Valdas Adamkus buvo pažadėjęs pasirašyti specialų kreipimąsi NBA komisarui Davidui Sternui, tačiau paskutinę akimirką Prezidento atstovai persigalvojo. * Balandžio pradžioje krepšinio gerbėjai pradėjo pasirašinėti peticiją, kuria siekta „Cavaliers” klubo vadovybei pademonstruoti lietuvių norą matyti rinktinėje Ž.Ilgauską.

* Gegužės pabaigoje ministras pirmininkas G.Kirkilas paskambino NBA komisarui. D.Sternas patikino darysiąs viską, kad Ž.Ilgauskas žaistų Pekino žaidynėse, pažadėjo suderinti draudimo sutarties tekstą su krepšininką drausti turėsiančia Londono bendrove „Loyd”. Jau kitą dieną LKF gavo visus dokumentus dėl Ž.Ilgausko galimybės vasarą žaisti Lietuvos rinktinėje.

* Birželio pradžioje LKF parengė Ž.Ilgausko draudimo polisą ir išsiuntė krepšininko agentui, FIBA bei NBA vadovams.

* Netrukus iš FIBA gautas patvirtinimas, jog LKF parengtas draudimo polisas yra geras. Tad LKF į NBA ir „Cavaliers” klubą išsiuntė prašymą gauti Žydrūno paleidžiamąjį raštą.

* „Cavaliers” vadybininkas D.Ferry JAV spaudai oficialiai pasakė, jog klubas neleidžia Ž.Ilgauskui žaisti olimpiadoje.

* LKF iš NBA sulaukė ir laiško, kuriame NBA viceprezidentas Danielis Rube pabrėžė, kad lyga Lietuvos vidurio puolėjui žaisti Pekino olimpiadoje leidimo dar neišduoda, nes pateiktame polise reikia pakoreguoti keletą punktų.

* „Cavaliers” klubas nusprendė lietuviui atlikti medicininį sveikatos patikrinimą.

* LKF gavo atsakymą iš NBA dėl draudimo poliso. Jame trys pataisymai, iš kurių svarbiausias – medicininės ekspertizės išvados dėl sveikatos būklės.

* Jei Klivlendo medikų išvados po medicininio patikrinimo būtų nepalankios krepšininkui, LKF pasirengė į pagalbą pasitelkti nepriklausomus ekspertus.

* LKF išsiuntė papildytą draudimo polisą į NBA ir ultimatyviai paprašė atsakyti – taip arba ne. „Jei sulauksime neigiamo atsakymo, kreipsimės į Sporto arbitražo teismą,” – sakė M.Balčiūnas.

* Per akciją „Už Lietuvą su Ilgausku!” ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje surinkti beveik 44 tūkst. parašų, birželio 20 dieną pasiekė „Cavaliers” klubą.

* Klivlendo klinikų medikai per medicininį patikrinimą Ž.Ilgauskui diagnozavo progresuojančią stuburo išvaržą.

* LKF samdyti nepriklausomi medicinos ekspertai Klivlende per kitą patikrinimą nustatė, jog trūkęs vienas stuburo diskas ir reikės operacijos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.