Buvęs NSGK vadovas siūlo skelbti visuotinį taupymą

Buvęs parlamentinio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Pilietinės demokratijos partijos vadovas Algimantas Matulevičius siūlo nedelsiant stabdyti infliaciją ir mažinti maisto, energetikos ir paslaugų kainų augimą.
Pagrindiniu šalies vidaus politikos prioritetu jis siūlo paskelbti visuotinį taupymą, ypač valstybiniame sektoriuje.

Parlamentaras ketvirtadienį Seimo posėdžių sekretoriate užregistravo tai numatantį rezoliucijos „Dėl neatidėliotinų priemonių stabdant kainų augimą ir infliaciją” projektą, kuriuo Vyriausybė raginama imtis realių priemonių šiems tikslams pasiekti.

Siūloma mažinti valdymo išlaidas, sutaupytas valstybės biudžeto lėšas skirti žemiausios grandies valstybės tarnautojų bei mokytojų, gydytojų, socialinės bei kultūros sferos darbuotojų atlyginimams didinti.

Naujų valstybinių įstaigų pastatų statymą bei jų prabangius remontus siūloma stabdyti, tęsti tik būtiną palaikomąją bei energijos sąnaudas taupančią renovaciją ir minimaliai investuoti į naujas statybas biudžetiniame sektoriuje, o finansuoti tik mokslo, sveikatos, švietimo bei kultūros įstaigų statybas.

A.Matulevičius siūlo stiprinti viešųjų pirkimų kontrolę, tikrinti sandorių atitikimą rinkos kainoms, įtvirtinti valstybės institucijų ir kitų perkančiųjų organizacijų vadovų asmeninę civilinę atsakomybę už prekių ir paslaugų pirkimą didesnėmis nei rinkos kainomis.

Siūloma nebeišpardavinėti arba nebenuomoti valstybinio turto mažesnėmis nei rinkos kainomis, o valstybės institucijas, vykdančias panašias funkcijas, sujungti – taip būtų sutaupoma.

Siūloma Lietuvos bankui vėl leisti vykdyti aktyvią valstybės pinigų politiką bei valstybės institucijoms kontroliuoti monopolijų, veikiančių energijos ir komunalinių paslaugų srityje veiklą bei sumažinti akcizą degalams, liberalizuoti kuro rinką.

Pasak jo, valdžios institucijos privalo numatyti būdus ir galimybę įtakoti svarbiausių maisto produktų kainų stabilumą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.