Izraelis patvirtino, kad jis sutiko su paliaubomis dėl Gazos Ruožo

Izraelis pritarė paliauboms su islamistinio judėjimo „Hamas” vadovaujamais palestiniečių kovotojais Gazos Ruože, kurias sudarant tarpininkavo Egiptas, trečiadienį sakė vyriausybės atstovas spaudai Markas Regevas.

„Izraelis priėmė Egipto pasiūlymus”, – sakė M.Regevas.

„Nuoširdžiai viliamės, kad nuo ketvirtadienio pietinio Izraelio žmonės ilgiau nebebus nuolatinių raketų ir minosvaidžių atakų, kurias rengia teroristai Gazos Ruože, aukos”, – sakė jis.

Pasak Izraelio pareigūnų, paliaubos įsigalios ketvirtadienį 6 val. vietos (ir Lietuvos) laiku.

Egipto derybininkai antradienį sakė, jog po ne vieną mėnesį trukusių derybų, kurių tikslas buvo sustabdyti kraujo liejimą Gazos Ruože ir aplink jį, jiems pavyko pasiekti, kad Izraelis ir „Hamas” susitartų dėl paliaubų.

„Hamas” patvirtino, kad sutiko su susitarimu. Izraelio pareigūnai iš pradžių buvo atsargesni ir sakė, kad palauks ir pažiūrės, kas nutiks įsigaliojus paliauboms.

Izraelio gynybos ministro Ehudo Barako aukštas padėjėjas Amosas Giladas trečiadienį ryte Izraelio visuomeniniam radijui sakė, kad „su egiptiečiais klausimas ryšium su susitarimu dėl visiško ugnies nutraukimo buvo tas, kad jei bus naujas šaudymas (iš Gazos Ruožo), nesvarbu, kas (šaudytų), tai bus susitarimo pažeidimas”.

A.Giladas, kuris buvo nuskridęs į Kairą dalyvauti konsultacijose dėl paskutinių šio susitarimo detalių, pridūrė, jog visiškai tiki, kad egiptiečiai sustabdys ginklų kontrabandą iš Sinajaus pusiasalio į Gazos Ruožą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.