Prie Seimo piketuojantys žalieji ir konservatoriai gina Kuršių nerijos aplinkosaugininkes

Prie Seimo surengtame nesankcionuotame pikete žalieji bei konservatoriai reikalavo nuo oligarchų ir aplinkos ministro Artūro Paulausko spaudimo apginti Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direktorę Aureliją Stancikienę bei Valstybės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) viršininkę Rūtą Baškytę.
Paistelkę plakatus su užrašais „Saugomose teritorijose moterys nesaugios“, „Kodėl seimūnai nekenčia sąžiningų pareigūnų?“, o R.Baškytę pavaizdavę kaip trijų inkvizitorių – Seimo Aplinkos komiteto pirmininko Broniaus Bradausko, šio komiteto nario Gedimino Jakavonio bei Audito komiteto vadovo Artūro Skardžiaus – ant laužo deginamą auką, piketininkai stoviniavo prie Seimo.

Kaip teigė pikete dalyvavęs Lietuvos žaliųjų pirmininkas Rimantas Braziulis, oponentai, niekaip negalėdami pašalinti iš pareigų R.Baškytės ir A.Stancikienės, daro joms visapusišką ir nuolatinį psichologinį spaudimą, nesidrovėdami jų įžeidinėti ir žeminti asmeniškai.

R.Braziulis ragino „nedelsiant užkirsti kelią sąžiningų Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos pareigūnų persekiojimui, nes daugkartinių patikrinimų metu nenustatyta jokių esminių pažeidimų saugomose teritorijose dėl jų kaltės“.

„Aš labai puikiai suprantu A.Stancikienę ir R.Baškytę. Jos nesutinka su tais politikais, kuriuos nupirko didieji verslo banginiai, nevykdo jų valios, nepasirašo naudingų oligarchams sprendimų. Oligarchai nori tiktai statyti, statyti gražiausiose vietose ir kai nesirašo pareigūnai, jie eina per politikus, o politikai elgiasi, mes matome – A.Paulauskas nori jas atleisti“, – BNS sakė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Klaipėdos skyriaus vadovas Naglis Puteikis, kuris kiek anksčiau pats buvo atleistas iš Kultūros paveldo komisijos Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjo pareigų.

Paklaustas, kas tie oligarchai, N.Puteikis sakė, kad tai yra turtingi žmonės, kurie pinigus įsigijo tuomet, kai Lietuvai gera linkintieji dalyvavo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo procesuose. „Mes kūrėme valstybę, o jie kalė pinigus“, – sakė N.Puteikis.

Pasak jo, šie oligarchai yra susiję su aplinkos ministru A.Paulausku. „A.Paulauskas visada pasižymėjo, kad gaudavo didžiules nelegalių pinigų sumas prieš rinkimus. Visos kairiosios partijos iš esmės tuo pasižymi, A.Paulauskas pasižymi taip pat“, – teigia uostamiesčio savivaldybės tarybos narys.

„Žmogus (A.Paulauskas – BNS) paprasčiausiai rūpinasi savo partijos ateitim“, – sakė N.Puteikis.

Trečiadienį piketininkai prie Seimo atvyko todėl, kad būtent šią dieną Seimo Aplinkos apsaugos ir Audito komitetai bendrame posėdyje svarsto KNNP direktorės A.Stancikienės veiklą.

Kaip žinia, kiek anksčiau Naujosios sąjungos lyderio, aplinkos ministro A.Paulausko pavedimu Aplinkos ministerija atliko KNNP veiklos auditą ir rado smulkių pažeidimų.

Pastaruoju metu Aplinkos ministerija, besiremdama taip pat Neringos bendruomenės atstovais prisistatančiųjų skundais, atlieka tyrimą dėl galimo KNNP direktorės A.Stancikienės ir VSTT vadovės R.Baškytės piktnaudžiavimo tarnyba.

A. Stancikienė bei R. Baškytė yra sakiusios, jog patiria nemenką spaudimą iš politikų. Be to, anot jų, minėtus skundus, kurių dauguma anoniminiai, dažniausiai rašo tei patys asmenys, turintys privačių interesų, t. y. bylinėjasi su KNNP teismuose dėl galimai nelegalių statybų.

Skundai prieš aplinkosaugininkes pasipylė po to, kai aplinkos ministru tapo socialliberalas A.Paulauskas. Šio politiko vadovaujamos partijos narys Gediminas Jakavonis pikete šių metų kovo 11 dieną A.Stancikienę išvadino „stribe“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.